Nie żyje były polski piłkarz. Zagrał w legendarnym meczu reprezentacji

15.03.2023 14:15

Nie żyje Roman Lentner. Były piłkarz Górnika Zabrze i reprezentacji Polski zmarł w Berlinie w wieku 85 lat. Informację o jego śmierci przekazał klub.

Roman Lentner
fot. Górnik Zabrze/Twitter screen

Roman Lentner urodził się 15 grudnia 1937 roku w Świętochłowicach. W czasie piłkarskiej kariery występował na lewym skrzydle. Do Górnika Zabrze trafił w 1956 roku w wieku 19 lat. W barwach polskiego klubu ośmiokrotnie wywalczał mistrzostwo kraju i trzykrotnie świętował Puchar Polski. Jako 20-latek zagrał w legendarnym meczu ze Związkiem Radzieckim w 1957 roku na Stadionie Śląski. Wówczas zwycięstwo przypadło biało-czerwonym, którzy triumfowali 2:1. Był jednym z uczestników IO w Rzymie w 1960 roku.

Roman Lentner nie żyje

Jego karierę przerwało złamanie lewej nogi podczas tournee Górnika po Ameryce Południowej. W barwach tego zespołu w przeciągu 14 lat zagrał w niemal 300 oficjalnych meczach, strzelając 75 goli. 32 razy wystąpił w reprezentacji Polski, w których zdobył 7 bramek.

"W środę do Klubu dotarła bardzo smutna informacja o śmierci legendarnego piłkarza Górnika, Romana Lentnera. Rodzinie i najbliższym składamy kondolencje i głębokie wyrazy współczucia" - czytamy na profilu Górnika Zabrze na Twitterze.

RadioZET.pl