Obserwuj w Google News

Problemy Kamila Glika. Trener Cracovii przekazał złe informacje

1 min. czytania
02.11.2023 21:12
Zareaguj Reakcja

Kamil Glik nie znalazł się w kadrze Cracovii na mecz z Zagłębiem Lubin w Pucharze Polski. Po meczu trener Jacek Zieliński przekazał, że miało to związek z kontuzją. Obrońcę "Pasów" czeka dłuższa przerwa od grania.

Kamil Glik
fot. Grzegorz Wajda/REPORTER

Cracovia podejmowała w czwartek Zagłębie Lubin w Pucharze Polski. Ekipa "Pasów" wygrała 1:0 i zapewniła sobie awans do 1/8 finału. Kamil Glik nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

Kamil Glik kontuzjowany

Jak się okazuje, absencja Glika była spowodowana problemami zdrowotnymi. Trener Jacek Zieliński na konferencji prasowej po meczu przekazał, że obrońca doznał kontuzji na jednym z treningów.

- Kamil był przygotowany do tego meczu, ale dwa dni przed trochę się rozjechał podczas treningu na śliskiej murawie i pociągnął go przywodziciel. Prawdopodobnie doszło do lekkiego naderwania - poinformował trener Zieliński.

Obrońcę czeka dłuższa przerwa od gry

- Na razie jest wyłączony z gry i z treningów. Myślę, że ta przerwa może potrwać około trzech tygodni - dodał.

Kamil Glik podpisał kontrakt z Cracovią w sierpniu tego roku. W tym sezonie rozegrał pięć meczów w barwach klubu z Krakowa. Drużyna z nim w składzie straciła w tym czasie aż 13 bramek. Przed debiutem Glika, Cracovia straciła cztery gole w sześciu meczach.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap