Obserwuj w Google News

Lider Ekstraklasy zakontraktuje napastnika? To Polak, który uciekł z Izraela

2 min. czytania
02.11.2023 19:05
Zareaguj Reakcja

Jak poinformował Samuel Szczygielski z portalu "meczyki.pl", Śląska Wrocław pracuje nad transferem Patryka Klimali. Polski napastnik niedawno został zawodnikiem izraelskiego Hapoelu Beer Szewa, jedna aktualnie przebywa w Polsce, z powodu konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie.

Śląsk Wrocław z hitowym transferem?
fot. Mateusz Birecki/REPORTER

Patryk Klimala w 2023 roku opuścił MLS i związał się z izraelskim Hapoelem Beer Szema. Niestety na Bliskim Wschodzie wybuchł ostatnio konflikt zbrojny pomiędzy Palestyną a Izraelem. Z tego też powodu rozgrywki piłkarskie zostały wstrzymane w tych krajach, a wielu piłkarzy klubów z tamtej części świata planuje rozwiązać swoje kontrakty. Wśród nich jest właśnie polski napastnik.

Śląsk Wrocław blisko hitowego transferu

Jak poinformował Samuel Szczygielski, Klimala przebywa obecnie w Polsce, gdzie korzysta z obiektów piłkarskich Śląska Wrocław. Aktualny lider PKO BP Ekstraklasy prowadzi z nim zaawansowane rozmowy dotyczące kontraktu. By jednak 25-latek mógł zagrać w rodzimej lidze, najpierw musi rozwiązać kontrakt z Hapoelem, co powinno nastąpić niedługo, ze względu na wspomniany konflikt.

Jeśli transfer dojdzie do skutku, wtedy Śląsk jeszcze bardziej wzmocni swoją ofensywę, która i tak już teraz jest imponująca. Przypomnijmy, że w ataku gra Erik Expositu. Hiszpan po 13. kolejkach Ekstraklasy ma 11 goli na koncie i przewodzi w klasyfikacji strzelców.

Lider Ekstraklasy może sięgnąć po Polaka, który uciekł z Izraela

Patryk Klimala występował w przeszłości w Jagiellonii Białystok. W 2020 roku Celtic Glasgow kupił go za 4 miliony euro, a rok później zasilił szeregi New York Red Bull za ponad 4 mln euro.

W obecnym sezonie Klimala zagrał 15 meczów w barwach Hapoelu Beer Szewa, w których strzelił 3 gole i zaliczył 1 asystę.

Źródło: Radio ZET/Meczyki.pl

Nie przegap