Obserwuj w Google News

Nowe informacje ws. stanu zdrowia prezesa Cracovii. "Nieodwracalne zmiany"

2 min. czytania
11.11.2023 16:18
Zareaguj Reakcja

Janusz Filipiak od końca września przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Przez najbliższe miesiące na stanowisku prezesa zastąpi go jego żona Elżbieta. Dziennikarze Polsatu Sport dotarli do najnowszych informacji na temat stanu zdrowia 71-latka. - Jeżeli prezes i właściciel Cracovii jakimś cudem przeżyje i tak nie będzie zdolny do zarządzania "Pasami", ani Comarchem - poinformowali.

Janusz Filipiak
fot. Artur Barbarowski/East News

Janusz Filipiak od prawie półtora miesiąca w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Na początku listopada zarząd MKS Cracovia SSA przekazał, że przez najbliższe trzy miesiące tymczasowym prezesem będzie jego żona Elżbieta.

- Obowiązujące w Polsce prawo nie pozwala pełnić obowiązków prezesa dłużej. W tym czasie będę się starać, aby klub uporządkować, utworzyć wszystkie potrzebne działy i jednocześnie postaramy się znaleźć godnego następcę - mówiła cytowana przez PAP.

Nowe informacje na temat stanu zdrowia Janusza Filipiaka

Jak informuje Polsat Sport powrót Janusza Filipiaka do swoich obowiązków może być praktycznie niemożliwy.

- Jeżeli prezes i właściciel Cracovii jakimś cudem przeżyje i tak nie będzie zdolny do zarządzania "Pasami" ani Comarchem. Co ciekawe, choć wszystko zaczęło się od zawału serca, kondycja tego mięśnia jest stosunkowo niezła - tak wynika z naszych informacji. Lekarze nie założyli na sercu ani jednego stenta, mięsień sercowy radzi sobie bez nich -  przekazano.

- Natomiast o wiele gorzej wygląda sytuacja z mózgiem, który zbyt długo był niedotleniony, gdy doszło do zatrzymania akcji serca. To mogło spowodować nieodwracalne zmiany, obumarcie części komórek nerwowych - dodają.

Źródło: Radio ZET/Polsat Sport

Nie przegap