Obserwuj w Google News

Niespodzianka? Oto najlepszy piłkarz minionego sezonu PKO BP Ekstraklasy

1 min. czytania
29.05.2023 22:34
Zareaguj Reakcja

Kamil Grosicki został wybrany najlepszym piłkarzem sezonu 2022/2023 w PKO BP Ekstraklasie. W minionych już rozgrywkach skrzydłowy reprezentacji Polski zdobył 13 goli i zaliczył osiem asyst.

Kamil Grosicki
fot. PAP/Piotr Nowak

Kamil Grosicki z Pogoni Szczecin został najlepszym piłkarzem minionego sezonu  PKO BP Ekstraklasy. Podczas gali w Warszawie podsumowującej zakończone w sobotę rozgrywki najwięcej indywidualnych nagród otrzymali przedstawiciele mistrza kraju Rakowa Częstochowa - wśród nich trener Marek Papszun.

Głosy na najlepszego piłkarza - spośród pięciu wytypowanych przez kapitułę (złożoną głównie z dziennikarzy) - oddawali zawodnicy, którzy grali w sezonie 2022/2023 w PKO BP Ekstraklasie. Z zastrzeżeniem, że nie można było głosować na kolegę z drużyny.

Redakcja poleca

Kamil Grosicki najlepszym piłkarzem Ekstraklasy

- Jestem dumny, że chociaż lata lecą, to nadal jestem w formie. To dla mnie wielkie wyróżnienie. Rok temu też byłem nominowany, ale tym razem odbieram tę nagrodę, która jest docenieniem mojej ciężkiej pracy - przyznał podczas gali Grosicki.

88-krotny reprezentant Polski podziękował m.in. piłkarzom, którzy oddali na niego głosy. W minionym sezonie ligowym Grosicki zdobył 13 bramek i zanotował sześć asyst.

Jak zaznaczył, wciąż jest gotowy na powołanie do reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że te zostaną ogłoszone jutro, podczas konferencji prasowej z udziałem selekcjonera Fernando Santosa.

RadioZET.pl/PAP