Obserwuj w Google News

Niedawno wspierał go sam Lewandowski. Wielki talent zagra w mistrzu Polski

2 min. czytania
06.06.2023 14:00
Zareaguj Reakcja

Raków Częstochowa poinformował w poniedziałek, że jego nowym zawodnikiem został 18-letni młodzieżowy reprezentant Polski - Dawid Drachal. Nie tak dawno pomocnikowi wsparcia udzielił sam Robert Lewandowski.

Dawid Drachal
fot. Twitter/Raków Częstochowa/screen

Raków Częstochowa poinformował, że od nowego sezonu jego zawodnikiem będzie Dawid Drachal.18- letni pomocnik w poprzednim sezonie występował w Miedzi Legnica, w jej barwach 16 razy zagrał w PKO BP Ekstraklasie i zdobył jedną bramkę.

Drachal, który jest młodzieżowym reprezentantem Polski, pochodzi z Radomia i pierwsze kroki w karierze stawiał w tamtejszych klubach - Broni i Ajaksie. W 2021 roku przeszedł z Broni do czwartoligowej Escoli Varsovia, a w 2022 ze stolicy przeniósł się do Miedzi.

Redakcja poleca

Dawid Drachal przeszedł do Rakowa Częstochowa

Do Rakowa trafia na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym klubem podpisał pięcioletni kontrakt, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2028 roku.

Nie tak dawno Drachal udzielił bardzo zuchwałego wywiadu, w którym stwierdził, że "znajduje się obecnie w lepszym miejscu w karierze niż Robert Lewandowski w jego wieku" oraz że "ma predyspozycje do wygrania Złotej Piłki". Internauci mocno wyśmiali piłkarza, jednak temu niespodziewanie wsparcia udzielił sam napastnik Barcelony. "Dawid, nikt nie może Ci odebrać marzeń. Rób wszystko, aby je spełnić, bo nie ma rzeczy niemożliwych. Trzymam kciuki!" - napisał kapitan reprezentacji Polski.

To trzeci zawodnik, który przechodzi do zespołu mistrza Polski podczas trwającej obecnie przerwy w rozgrywkach z drużyn, które spadły z ekstraklasy do 1. ligi. Wcześniej kontrakty z Rakowem podpisali Łukasz Zwoliński z Lechii Gdańsk i Szwajcar Maxime Dominguez z Miedzi.

RadioZET.pl/PAP