,

Premier Morawiecki interweniuje ws. meczu 1. Ligi. Szybka reakcja klubu

29.03.2023 18:31

"Mecz 1. Ligi pomiędzy Ruchem Chorzów a Wisłą Kraków może jeszcze się odbyć na Stadionie Śląskim" - zasugerował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, włączając się tym samym w nieudane negocjacje pomiędzy działaczami "Niebieskich" a zarządem stadionu. Na wpis prezesa Rady Ministrów błyskawicznie zareagowali gospodarze.

Mateusz Morawiecki
fot. PAP

Ruch Chorzów, wicelider 1. Ligi, rozgrywa swoje spotkania "domowe" na obiekcie ekstraklasowego Piasta Gliwice. Ten obiekt może pomieścić nieco ponad 10 tys. osób. Tymczasem starcie "Niebieckich" z Wisłą Kraków cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że rozważano możliwość rozegrania tego starcia na pięć razy większym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Plan jednak upadł z powodu braku porozumienia pomiędzy przedstawicielami klubu i zarządem areny.

"Niestety strony nie były w stanie osiągnąć kompromisu w zakresie rozkładu ciężaru odpowiedzialności związanej z ewentualnymi uszkodzeniami Stadionu Śląskiego, które mogłyby zagrozić organizacji wcześniej zaplanowanych imprez lekkoatletycznych, co w konsekwencji rodziłoby konieczność poniesienia potencjalnie wielomilionowych kosztów związanych z przeniesieniem tychże imprez" - napisano w oświadczeniu klubu. W spór nieoczekiwanie włączył się w środę premier Mateusz Morawiecki.

Ruch - Wisła w Chorzowie? Morawiecki zabrał głos

"Mecz I Ligi pomiędzy Ruchem Chorzów a Wisłą Kraków może jeszcze się odbyć na Stadionie Śląskim! Stadion Śląski, którego właścicielem jest Marszałek Chełstowski, nie był w stanie zabezpieczyć obiektu, strony nie doszły do porozumienia. Dlatego wzywam Marszałka, aby nie blokował działań państwa. Jesteśmy w stanie ubezpieczyć odpowiednie elementy na stadionie. Możemy mieć na Śląsku piłkarskie święto!" - napisał na Twitterze.

Wpis szefa rządu nie przeszedł bez echa. Błyskawicznie na tę sugestię zareagowali włodarze Ruchu Chorzów, którzy wydali oświadczenie w tej sprawie. Wynika z niego, że propozycja premiera nie ma szans na powodzenie.

Oświadczenie Ruchu Chorzów

"Jako Klub z ponad stuletnią tradycją i własną, ugruntowaną tożsamością, jesteśmy apolityczni i nie angażujemy się w bieżące spory. Od lat naszym problemem jest brak nowego stadionu. Wyrażamy gotowość do rozmów i współpracy z każdym, kto mógłby pomóc w realizacji tej inwestycji" - czytamy.

"Czasu na zmianę miejsca rozegrania meczu z Wisłą Kraków już nie ma. Zgodnie z naszymi komunikatami, spotkanie odbędzie się w Gliwicach. Na dziś tematem nr 1 jest dla nas piątkowy mecz z Termalicą Nieciecza" - dodano. To najpewniej kończy sprawę i interwencja państwa nic tu nie pomoże.

Mecz Ruchu Chorzów - Wisła Kraków odbędzie się pomiędzy 21 a 24 kwietnia. "Niebiescy" są wiceliderami 1. Ligi, a Wisła plasuje się za nią ze stratą czterech punktów. Prowadzi ŁKS Łódź. Awans do ekstraklasy wywalczą dwie najlepsze ekipy.

loader

RadioZET.pl/Twitter.Ruch Chorzów

Logo radiozet Dzieje się