Obserwuj w Google News

Media: Klub Ekstraklasy chce Michniewicza. Stanowcza odpowiedź

2 min. czytania
28.05.2023 17:18
Zareaguj Reakcja

Czesław Michniewicz wkrótce może objąć stanowisko szkoleniowca jednego z klubów PKO BP Ekstraklasy. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk, były selekcjoner reprezentacji Polski spotkał się z właścicielem Cracovii Januszem Filipiakiem. Zespół Pasów poza tą kandydaturą rozważa nazwisko jeszcze innego potencjalnego trenera.

Czesław Michniewicz
fot. ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News

Czesław Michniewicz po zakończeniu pracy w roli selekcjonera reprezentacji Polski jeszcze nie objął żadnego klubu. Jednak w ostatnim czasie szkoleniowiec był łączony z drużyną narodową z Ameryki Południowej, czy angielskim Southampton. W niedzielę Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl przekazał, że 53-latek dostał ofertę z Cracovii.

- Wiemy, że Janusz Filipiak spotkał się z Czesławem Michniewiczem, natomiast według naszych informacji Michniewicz miał odmówić propozycji przejęcia Cracovii - powiedział.

Media: Czesław Michniewicz dostał ofertę z Cracovii

Wcześniej do klubu z Krakowa przymierzany był Marek Papszun. Jednak Janusz Filipiak w rozmowie z portalem Wirtualna Polska zaprzeczył tym informacjom. - Myślę, że gdyby ta propozycja z Cracovii była przed mundialem, czy w ogóle w erze przed mundialowej, to pewnie by ją przyjął. Jest to klub, który nie ma problemów finansowych, jest zorganizowany, oczywiście w cieniu swojego wielkiego właściciela, w wielkim mieście. Który trener z Polski odmówi Cracovii?  - dodał Mateusz Święcicki na kanale meczyki.pl.

Redakcja poleca

Jak na razie opiekunem Pasów jest Jacek Zieliński, który prowadzi drużynę od listopada 2019 roku, gdy zastąpił Michała Probierza. Jak na razie nie wiemy, czy Filipiak będzie chciał przedłużyć z nim umowę. -  Wiem tyle, że w poniedziałek udaję się na krótki urlop z żoną i tyle mogę powiedzieć - wyjaśnił Zieliński na konferencji prasowej.

W ostatnim meczu sezonu Cracovia wygrała z Wisłą Płock 3:0 i zakończyła rozgrywki na siódmym miejscu.

RadioZET.pl