Obserwuj w Google News

Mecze ekstraklasy wrócą do TVP? Dobre wiadomości dla polskich kibiców

2 min. czytania
28.09.2023 14:46
Zareaguj Reakcja

Mecze ekstraklasy niebawem mogą wrócić do TVP i TVP Sport - wynika z ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl. Trwający sezon najwyższej ligi polskiej póki co jest transmitowany wyłącznie przez Canal +.

Mecze ekstraklasy wrócą do TVP? Dobre wiadomości dla polskich kibiców
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Mecze ekstraklasy były pokazywane w otwartych kanałach od początku 2019 roku aż do zakończenia drugiej rundy 2022/23. Ze względu na to, że władze TVP nie doszły do porozumienia z Canal + w sprawie kosztów sublicencji, na mocy której telewizja publicznej pokazywałaby mecze i skróty, cotygodniowe transmisje meczów zostały przerwane. Teraz znów mają wrócić na wizję.

„Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie na Woronicza, w ostatnim czasie stanowiska obu nadawców co do ceny mocno zbliżyły się. Na ustępstwa miał pójść Canal+, od którego sprzedaży sublicencji oczekują kluby grające w ekstraklasie. Transmisje wybranych meczów w ogólnodostępnej telewizji zapewniają dużo wyższą oglądalność, a klubom na tym zależy, bo mogą chwalić się swoim sponsorom zasięgiem promocji, jaką im zapewniają” – czytamy na portalu wirtualnemedia.pl.

Według informacji portalu, władze TVP mogą ogłosić podpisanie umowy przed wyborami – dokładnie 17 października. „Ma to wpisać się w kampanię wyborczą obozu rządzącego. W takim przypadku transmisje meczów PKO BP Ekstraklasy na anteny TVP wrócą w drugiej połowie przyszłego miesiąca. Umowa ma dotyczyć transmisji 34 meczów z bieżącego sezonu i skrótów wszystkich. Ponieważ rozegrano już siedem kolejek, a do połowy października odbędą się kolejne dwie, TVP z części pozostałych 25 rund będzie pokazywała więcej niż jedno spotkanie” – piszą Wirtualnemedia.pl.

Do tego momentu zostało rozegranych 9. kolejek ekstraklasy. Liderem jest Legia, która w kolejnej rundzie zmierzy się z Jagiellonią na wyjeździe. Wśród najciekawszych meczów kolejki trzeba też wymienić spotkanie Pogoni z Lechem (sobota, 1.10, godz. 17:30) i Rakowa z Radomiakiem (1.10, godz. 15).

Nie przegap