,

Kolejna zmiana trenera w ekstraklasie. Kaczmarek odchodzi z Lechii

21.03.2023 15:10

Marcin Kaczmarek nie jest już trenerem Lechii Gdańsk - przekazał w komunikacie klub z Pomorza. Nie wybrano jeszcze jego następcy.

Marcin Kaczmarek
fot. PAP

"Klub podjął decyzję o zakończeniu z dniem 21 marca 2023 współpracy z całym obecnym sztabem szkoleniowym Lechii Gdańsk na czele z pierwszym trenerem, Marcinem Kaczmarkiem" - napisano na klubowej stronie. "O dalszych decyzjach personalnych klub poinformuje niebawem w osobnym komunikacie" – dodano.

Ostatnim meczem 49-latka w roli szkoleniowca biało-zielonych było niedzielne starcie z Wartą Poznań. Gospodarze przegrali 0:2 i okopali się na pozycji spadkowej. Obecnie tracą trzy punkty do bezpiecznej lokaty, zajmowanej przez Górnik Zabrze.

Kaczmarek zwolniony z Lechii

Marcin Kaczmarek podjął pracę w Lechii 19 września 2022 r. Zastąpił Macieja Kalkowskiego, który był w sztabie zwolnionego 1 września Tomasza Kaczmarka i poprowadził zespół w trzech ligowych spotkaniach.

49-letni szkoleniowiec przejął gdańską drużynę, kiedy ta po dziewięciu konfrontacjach miała na koncie tylko pięć punktów. W 16 meczach pod jego wodzą wywalczyła 20 "oczek" i w pewnym momencie wydostała się ze strefy spadkowej. Po ostatnich słabych występach biało-zieloni ponownie się jednak w niej znaleźli – plasują się obecnie na przedostatniej, 17. pozycji.

W siedmiu poprzednich spotkaniach lechiści zanotowali wygraną, dwa remisy oraz cztery porażki. W ostatniej kolejce ulegli w niedzielę w Grodzisku Wielkopolskim Warcie Poznań 0:2. Ligowy bilans Kaczmarka to sześć zwycięstw, dwa remisy oraz osiem przegranych, bramki 17-23.

Do trenerskich roszad doszło w tym sezonie już w siedmiu klubach ekstraklasy - wcześniej w Miedzi Legnica, Koronie Kielce, KGHM Zagłębiu Lubin i Piaście Gliwice, a po ostatniej kolejce także w Górniku Zabrze i FKS Stali Mielec.

loader

RadioZET.pl/Lechia/PAP