Obserwuj w Google News

Hitowy transfer Śląska Wrocław stał się faktem. Jest jedno "ale"

1 min. czytania
05.11.2023 14:19
Zareaguj Reakcja

Patryk Klimala został zawodnikiem grającego w piłkarskiej ekstraklasie Śląska Wrocław. Napastnik podpisał kontrakt do czerwca 2027 roku. Ostatnio bronił barw izraelskiego Hapoelu Beer Szewa.

Klimala zawodnikiem Śląska
fot. Piotr Matusewicz/East News

Patryk Klimala mógł podpisać kontrakt ze Śląskiem Wrocław, bo był zawodnikiem wolnym, po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron z Hapoelem Beer Szewa. Powodem było zawieszenie rozgrywek w Izraelu z powodu wojny.

Śląsk Wrocław dopiął hitowy transfer

Ze względu na przepisy FIFA nowy napastnik Śląska będzie mógł zostać zgłoszony do rozgrywek w rundzie wiosennej. Klub będzie starał się uzyskać zgodę na możliwość wcześniejszej rejestracji zawodnika. Jeżeli do tego nie dojdzie, Klimala będzie mógł występować w meczach WKS od początku 2024 roku, a do tego czasu, będzie trenował z zespołem i grał w meczach sparingowych” – poinformował Śląsk w specjalnym komunikacie.

Urodzony w Świdnicy 25-letnii Klimala przygodę z piłką nożną zaczynał w Lechii Dzierżoniów, a później bronił barw m.in. Jagiellonii Białystok, Celticu Glasgow i New York Red Bulls.

Piłkarz został w niecodzienny sposób zaprezentowany kibicom, bo w przerwie niedzielnego meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy z ŁKS Łódź.

Źródło: Radio ZET/PAP

Nie przegap