Obserwuj w Google News

Górnik podjął ważną decyzję ws. Urbana. Wyjaśniła się przyszłość trenera

1 min. czytania
26.05.2023 21:03
Zareaguj Reakcja

Jan Urban na dłużej w Górniku Zabrze. Klub w piątkowym komunikacie ogłosił, że 61-latek pozostanie trenerem drużyny przez kolejne dwa sezony. Były reprezentant Polski prowadzi ten zespół od 27 maja 2021 z 9-miesięczną przerwą.

Jan Urban
fot. Lukasz Gdak/East News

Jan Urban jako piłkarz w barwach Górnika wywalczył trzy mistrzostwa Polski, potem przeszedł do hiszpańskiej Osasuny Pampeluna. Do Zabrza wrócił w 1998 roku, by tam zakończyć karierę zawodniczą. W przeszłości był szkoleniowcem m.in. Legii Warszawa, z którą w 2013 roku sięgnął po mistrzostwo Polski, Lecha Poznań i Śląska Wrocław. Z tym ostatnim klubem 57-krotny reprezentant Polski rozstał się w lutym 2018.

Poprzedni sezon Górnik zakończył na ósmym miejscu, ale niespodziewanie w czerwcu 2022, tuż po rozpoczęciu letnich przygotowań Urban został odsunięty od zespołu. Na jego miejsce zatrudniono urodzonego w Polsce Niemca Bartoscha Gaula, który pracował poprzednio z rezerwami FSV Mainz, występującymi w czwartej lidze.

Jan Urban przedłużył umowę z Górnikiem Zabrze

W marcu 2023, kiedy zabrzanom w oczy zajrzało widmo spadku, działacze wezwali do pracy Urbana, którego kontrakt obowiązywał do czerwca. Pod kierunkiem Urbana śląski zespół awansował na szóste miejsce wygrywając sześć ostatnich spotkań ligowych.

Redakcja poleca

Tydzień wcześniej kontrakt na dwa następne sezony podpisał Lukas Podolski.

RadioZET.pl/PAP - Piotr Girczys