Obserwuj w Google News

Cracovia ukarała piłkarza za aferę alkoholową. "Nie słuchaliśmy wyjaśnień"

2 min. czytania
09.11.2023 18:29
Zareaguj Reakcja

Trener Cracovii Jacek Zieliński poinformował na konferencji prasowej o ukaraniu Filipa Rózgi. Młody Polak był jednym z trzech piłkarzy, którzy byli zamieszani w aferę alkoholową w reprezentacji Polski U-17.

Rózga ukarany przez Cracovię
fot. Grzegorz Wajda/REPORTER

Jacek Zieliński spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej przed meczem ze Śląskiem Wrocław. Trener Cracovii nie uniknął pytań o Filipa Rózgę. Przypomnijmy, że młody, razem z trzema innymi piłkarzami, został wydalony z reprezentacji Polski U-17, która obecnie przebywa w Indonezji na młodzieżowych mistrzostwach świata. Powodem takiej decyzji było spożywanie alkoholu.

Cracovia ukarała Filipa Rózgę

Zieliński przekazał, że Rózga, który rozegrał w tym sezonie jeden mecz w ekstraklasie, został przesunięty do zespołu Centralnej Ligi Juniorów. - Spotkaliśmy się z Filipem i jego rodzicami. Nie słuchaliśmy wyjaśnień, bo zawalił na całej linii. Poniósł już największą karę, bo został wydalony z ekipy, uciekły mu mistrzostwa świata, a to mogła być impreza jego życia. Zdajemy sobie sprawę, że nie możemy pozostać obojętni na to, co zrobił. Został przesunięty z pierwszej drużyny do zespołu juniorów i z nimi będzie trenował i grał - przekazał szkoleniowiec "Pasów".

Co więcej, młody piłkarz będzie wykonywał pewnego rodzaju prace społeczne, by zadośćuczynić swoje zachowanie na zgrupowaniu. - Jako wolontariusz będzie spotykał się z dziećmi w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Nie mamy zamiaru go kamienować. Robi się czasami głupie rzeczy. Dostanie szansę na rehabilitację - zapewnił Zieliński.

Reprezentacja Polski U-17 swój pierwszy mecz na mistrzostwach świata rozegra 11 listopada z Japonią. Podopieczni Marcina Włodarskiego trzy dni później zagrają z Senegalem, a fazę grupową zakończą pojedynkiem z Argentyną 17 listopada. Wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 10.00 polskiego czasu.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap