Były król strzelców Ekstraklasy wraca do Legii. "To mój dom"

30.01.2023 20:37

Były król strzelców PKO BP Ekstraklasy Tomas Pekhart wraca do Legii Warszawa. - Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić do domu, do Legii. Ja i cała moja rodzina zawsze czuliśmy się w Warszawie bardzo dobrze. Legię i Warszawę można nazwać taką naszą nową stolicą - powiedział reprezentant Czech.

Tomas Pekhart
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Czeski napastnik Tomas Pekhart wraca do Legii Warszawa. 33-letni piłkarz, który w sezonie 2020/2021 był królem strzelców PKO BP Ekstraklasy, podpisał kontrakt obowiązujący do końca rozgrywek 2023/24 - poinformował stołeczny klub.

Pekhart był zawodnikiem Legii od 2020 do 2022 roku. W tym czasie dwukrotnie wywalczył z nią mistrzostwo Polski, zdobywając za drugim razem 22 gole ligowe, co dało mu pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców. Po okresie obowiązywania umowy z warszawskim klubem, tj. od lipca 2022 roku, trafił do tureckiego Gaziantep FK.

Tomas Pekhart wrócił do Legii

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić do domu, do Legii. Ja i cała moja rodzina zawsze czuliśmy się w Warszawie bardzo dobrze. Szczególnie moja córka - jest bardzo szczęśliwa, że wróciliśmy do Polski. Legię i Warszawę można nazwać taką naszą nową stolicą. Mam nadzieję, że pościgamy się i powalczymy o mistrzostwo Polski. Na pewno będziemy także chcieli zdobyć Puchar Polski. Tego trofeum nie zdołaliśmy zdobyć od dłuższego czasu, więc najwyższa pora się przełamać - powiedział Czech, cytowany na oficjalnej stronie internetowej Legii.

Pekhart jest 26-krotnym reprezentantem Czech. W drużynie narodowej strzelił dwie bramki.

Wcześniej w poniedziałek stołeczny klub poinformował, że z powodu złamanej ręki przez kilka tygodni pauzować będzie inny napastnik - Carlitos. Hiszpan zagrał w tym sezonie w 12 ligowych spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę. Po 18 kolejkach Legia jest wiceliderem ekstraklasy z dorobkiem 35 punktów. Traci siedem do prowadzącego Rakowa Częstochowa.

loader

RadioZET.pl/PAP