Obserwuj w Google News

Zwycięstwo go nie uratowało. Górnik Zabrze przedstawił nowego szkoleniowca

2 min. czytania
18.03.2023 15:31
Zareaguj Reakcja

Jan Urban zastąpi Bartoscha Gaula na stanowisku pierwszego trenera Górnika Zabrze - poinformował śląski klub w mediach społecznościowych. Niemiec stracił posadę po zwycięskim spotkaniu 25. kolejki ekstraklasy z Wisłą Płock (3:2).

Bartosch Gaul
fot. PAP

Bartosch Gaul objął posadę pierwszego szkoleniowca Górnika Zabrze przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu. Pod jego wodzą zespół rozegrał 28 spotkań, a w poprzednim sezonie zajął 8. miejsce. W tym było już znacznie gorzej. Niemiec pozostawił zespół na 14. pozycji z przewagą zaledwie dwóch punktów nad strefą spadkową.

35-latek stracił posadę po... wygranym meczu 25. kolejki z Wisłą Płock. Górnik znalazł już następcę - Jana Urbana. O roszadzie zabrzanie poinformowali w sobotę za pośrednictwem strony internetowej i mediów społecznościowych.

Redakcja poleca

Jan Urban trenerem Górnika Zabrze

- Trenerowi Bartoschowi chcielibyśmy bardzo podziękować za spędzony w Zabrzu czas. Życzymy mu wszyscy jako Klub powodzenia w dalszej trenerskiej karierze. Będziemy obserwować rozwój młodego Szkoleniowca. Za pracę z drużyną i dostarczone sportowe emocje serdecznie dziękujemy - powiedział Adam Matysek, prezes zarządu Górnika Zabrze, cytowany w komunikacie.

Jan Urban pracował w tej drużynie przed Gaulem od 27 maja 2021 do 15 czerwca 2022 roku. - Górnik to mój dom, serce zawsze jest trójkolorowe i kiedy tylko mogę pomóc Klubowi, jestem do dyspozycji. Czeka nas ciężka praca, ale wiara w dobre wyniki jest nie tylko słowem, ale i przekonaniem. Drużyna ma potencjał i my go wykorzystamy, by wygrywać - podkreślił stary-nowy opiekun zabrzan.

Jan Urban ponownie zasiądzie na ławce trenerskiej Górnika w derbach Śląska z Piastem Gliwice. Ten mecz zaplanowano na piątek 31 marca. Teraz przed wszystkimi zespołami ekstraklasy przerwa reprezentacyjna.

RadioZET.pl