Obserwuj w Google News

Afera alkoholowa w młodzieżowej reprezentacji Polski. Jest oświadczenie Lecha

2 min. czytania
06.11.2023 21:54
Zareaguj Reakcja

Po tym jak Polski Związek Piłki Nożnej usunął ze zgrupowania reprezentacji Polski do lat 17 czterech młodych kadrowiczów Lech Poznań, klub dwóch z tych zawodników, wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie. Władze zespołu wyraźnie potępiły zachowanie swoich piłkarzy.

Lech Poznań
fot. Lukasz Gdak/East News

Lech Poznań zapowiedział wyciągnięcie surowych konsekwencji wobec swoich piłkarzy - Filipa Wolskiego i Oskara Tomczyka, którzy zostali usunięci ze zgrupowania reprezentacji do lat 17. Biało-czerwoni w Indonezji przygotowują się do mistrzostw świata U-17.

W poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o wyrzuceniu z kadry U-17 czterech zawodników w związku z niesportowym zachowaniem i złamaniem regulaminu. Nieoficjalne doniesienia mówią, że młodzi piłkarze spożywali alkohol. Oprócz Wolskiego i Tomczyka ukarani zostali także Filip Rózga oraz Jan Łabędzki. Do decyzji PZPN-u ustosunkował się poznański Lech, który w specjalnym oświadczeniu potępił postępowanie swoich wychowanków.

Redakcja poleca

Lech Poznań wydał oświadczenie ws. Wolskiego i Tomczyka

"W Lechu Poznań absolutnie nie ma zgody na zachowania niegodne reprezentanta kraju i zawodnika Kolejorza. Nie takie są nasze wartości klubowe. W naszej Akademii, która uchodzi za wzorową w tej części Europy, staramy się nie tylko wychowywać świetnych piłkarzy, którzy później debiutują w dorosłej reprezentacji Polski, ale również dobrych ludzi. Dlatego z całą stanowczością potępiamy niesportowe zachowanie, jakie było udziałem dwóch naszych piłkarzy. Czekamy na powrót tych graczy do Polski, ale już dziś zapowiadamy wyciągnięcie wobec nich surowych konsekwencji" - napisano w komunikacie.

W MŚ do lat 17 wystąpią 24 drużyny, m.in. pięć najlepszych zespołów tegorocznych mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Reprezentacja Polski dotarła w nich do półfinału.

Podopieczni Marcina Włodarskiego w fazie grupowej MŚ zagrają z Japonią w sobotę, z Senegalem trzy dni później i z Argentyną 17 listopada. Wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 10.00 polskiego czasu.

Źródło: Radio ZET/PAP

Nie przegap