Obserwuj w Google News

Zbigniew Boniek odpalił "bombę" na Twitterze. Legia wystawiona na sprzedaż?

1 min. czytania
23.02.2022 12:25
Zareaguj Reakcja

Zbigniew Boniek w charakterystycznym, prowokacyjnym stylu zapytał na Twitterze, czy Legia Warszawa jest na sprzedaż. Piłkarski mistrz Polski od miesięcy zmaga się z kryzysem, któego efektem jest przedostatnie miejsce w tabeli i walka o utrzymanie się w Ekstraklasie.

Boniek "odpalił bombę" na Twitterze. Legia wystawiona na sprzedaż?
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Legia, która w marca 2017 roku została w całości przejęta przez Dariusza Mioduskiego, od kilku miesięcy jest pogrążona w jednym z najcięższych kryzysów w swojej historii. Piłkarski mistrz Polski jest przedostatni w tabeli, a w przypadku porażki w piątkowym meczu z Wisłą Kraków może znowu znaleźć się na ostatnim miejscu.

W związku z tym, że sytuacja nie ulega poprawie, kibice domagają się, by Dariusz Mioduski odszedł ze stanowiska lub sprzedał klub. O los mistrza Polski zapytał były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek. - To prawda, ze Legia Warszawa została wystawiona na sprzedaż, czy kolejny fake news? - napisał na Twitterze.

Dariusz Mioduski sprzeda Legię? 

Dariusz Mioduski na początku lutego zapewnił, że nie ma zamiaru pozbywać się Legii. Gdy został zapytany o to, czy sprzeda klub, odpowiedział krótko: "Bzdura". 

Redakcja poleca

Można założyć, że Zbigniew Boniek zadał to pytanie, by sprowokować dyskusję. Były prezes PZPN-u jest osobą z tak dużymi kontaktami w świecie piłki, że pozyskiwanie informacji u użytkowników Twittera jest mu niepotrzebne. Boniek lubi jednak podsuwać na swoim profilu kontrowersyjne i wzbudzające emocje tezy.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/PAB