Obserwuj w Google News

Pogoń Szczecin - Lechia: transmisja TV i online. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

Paweł Żurek
2 min. czytania
29.09.2022 15:28
Zareaguj Reakcja

Pogoń Szczecin w trakcie meczu z Lechią zaprezentuje odnowiony stadion, którego remont trwał ponad 2 lata. Portowcy zagrają w Szczecinie przy pełnych trybunach. Sprawdź, gdzie znaleźć transmisję i live stream z meczu Pogoń - Lechia.

Pogoń Szczecin - Lechia Transmisja TV i online Kiedy i gdzie oglądać mecz
fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Pogoń Szczecin od wielu miesięcy czeka na mecz, który odbędzie się w tę sobotę. Nie chodzi o rywala -  Lechię Gdańsk - ale możliwość rozegrania spotkania na nowym, w całości wyremontowanym stadionie. Prace na obiekcie im. Floriana Krygiera trwały od marca 2019, a w ich trakcie przebudowano cztery trybuny, z których dwie - wschodnia i północna - to osobne budynki. Nowy stadion pomieści łącznie 21 165 widzów, a dodatkowo, na terenie kompleksu, powstało Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, w skład którego wchodzi budynek i sześć boisk (w tym trzy z nawierzchnią hybrydową i jeden zabudowany tzw. „balon”).

Koszt całej inwestycji to 363 mln zł. Szczecin otrzymał na nią dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 30 mln zł. Na otwarciu stadionu stawi się komplet widzów, wśród których będą byli zawodnicy Portowców - Olgierd Moskalewicz, Marcin Robak, Marian Kielec, Ricardo Nunes, Edi Andradina, Marek Walburg, Henryk Wawrowski, Waldemar Jaskulski, Jacek Cyzio i wielu innych.

Wracając do spraw piłkarskich: Pogoń, która po 10. kolejkach jest trzecia w tabeli, w sobotę podejmie ostatnią Lechię Gdańsk. W roli trenera gości, którzy w sierpniu i wrześniu nie wygrali ani jednego meczu, zadebiutuje Marcin Kaczmarek. - Zdaję sobie sprawę z olbrzymiej odpowiedzialności. Jestem mocno związany emocjonalnie z Lechią. Obecnie znaleźliśmy się w trudnym położeniu, ale traktuję tę sytuację jako kolejne wyzwanie - powiedział 48-letni szkoleniowiec, cytowany na klubowej stronie internetowej.

Redakcja poleca

Pogoń - Lechia Gdańsk: Zapowiedź meczu Ekstraklasy

W kadrze meczowej na mecz z Lechią na pewno nie znajdzie się Kacper Smoliński, Kacper Kostorz oraz Alex Gorgon. Wszyscy trzej piłkarze ciągle zmagają się z kontuzjami i nie pomogą Portowcom w sobotę.

W drużynie trenera Kaczmarka może zabraknąć kontuzjowanych: Filipa Koperskiego i Ilkaya Durmusa, a pod znakiem zapytania stoi występ Łukasza Zwolińskiego.

Mecz pomiędzy Pogonią Szczecin i Lechią Gdańsk poprowadzi sędzia Szymon Marciniak. W bieżących rozgrywkach najlepszy polski arbiter poprowadził 12 spotkań, w tym 7 meczów PKO Ekstraklasy, 1 mecz Fortuna I ligi, a także spotkania międzynarodowe w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. 

Pogoń - Lechia Gdańsk: Kiedy, gdzie i o której godzinie obejrzeć mecz?

Mecz Pogoń - Lechia w 11. kolejce PKO BP Ekstraklasy odbędzie się w sobotę 1 października o godzinie 20:30 na Stadionie Miejskim w Szczecinie. Transmisję TV spotkania pokaże Canal+ Sport.

RadioZET.pl/PAP/pogonszczecin.pl/PAB