Obserwuj w Google News

Paweł Wszołek odejdzie z Legii? Oczekuje lepszego kontraktu

1 min. czytania
30.04.2021 08:44
Zareaguj Reakcja

Paweł Wszołek wraz z końcem sezonu może opuścić Legię Warszawa. Umowa doświadczonego skrzydłowego wygasa 30 czerwca i nic nie wskazuje na to, by została przedłużona.

Paweł Wszołek
fot. PAP/EPA

Wszołek co prawda otrzymał propozycję nowego kontraktu, ale jest ona daleka od jego oczekiwań - informuje portal legia.net. Były gracz Sampdorii i Hellasu miał nadzieję na delikatną podwyżkę, czego jednak klub mu nie zaproponował. Wobec ofert pojawiających się z Niemiec, Włoch czy Turcji, może zdecydować się na zagraniczny transfer.

Legia Warszawa straci Pawła Wszołka?

Zawodnik, który 30 kwietnia kończy 29 lat, dołączył do zespołu ze stolicy Polski we wrześniu 2019 roku. W trakcie dwóch sezonów spędzonych przy Łazienkowskiej zdobył z klubem dwa mistrzostwa kraju. Jest kluczowym piłkarzem w układance trenera Czesława Michniewicza, któremu bardzo zależy na pozostaniu piłkarza w klubie. W tym sezonie skrzydłowy wystąpił w barwach Legii Warszawa w 29 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 5 bramek i zaliczył 6 asyst.

Nie można wykluczyć, że Wszołek i Legia jeszcze się dogadają i gracz zostanie w stolicy Polski na dłużej. Na ten moment nie ma jednak porozumienia.

Warto dodać, że Wszołek to nie jedyny piłkarz, któremu wraz z końcem sezonu kończy się kontrakt. W podobnej sytuacji są m.in. Artur Boruc czy Igor Lewczuk. Szefostwo klubu z Łazienkowskiej czekają teraz pracowite tygodnie.

Redakcja poleca