Obserwuj w Google News

Wszołek na wylocie z Unionu Berlin. Powrót do Legii możliwy

2 min. czytania
30.12.2021 09:10
Zareaguj Reakcja

Aleksandar Vuković będzie szukał wzmocnień w zimowym okienku transferowym. Coraz głośniej mówi się, że trener Legii chciałby sprowadzić z powrotem Pawła Wszołka. Według dziennikarza Interii Sebastiana Staszewskiego transfer jest bardzo realny.

Paweł Wszołek
fot. Piotr Matusewicz/East News

Paweł Wszołek rozstał się z Legią Warszawa w nie najlepszej atmosferze. Skłócony z Czesławem Michniewiczem piłkarz nie przedłużył swojego kontraktu i na zasadzie wolnego transferu przeszedł do Unionu Berlin.

W barwach "Żelaznych" Polak zaliczył tylko jeden występ i to w Pucharze Niemiec z klubem z trzeciego szczebla rozgrywkowego. Szanse na grę w Bundeslidze ma praktycznie zerowe. Nic więc dziwnego, że tak jak jego rodak z klubu Tymoteusz Puchacz, zaczął myśleć o transferze ze stołecznego klubu.

Redakcja poleca

Wszołek blisko Legii

O powrocie Wszołka do Legii mówiło się już jakiś czas temu, jednak teraz wydaje się to bardziej realne niż przedtem. - Legia Warszawa planuje pozyskanie zimą Pawła Wszołka. Piłkarz jest na liście Aleksandara Vukovicia, który go ceni. Był zresztą na Ł3 podczas meczu z Zagłębiem. Problemem może być to, że Union Berlin chce na Wszołku coś zarobić. Ale transfer jest realny - napisał na Twitterze dziennikarz Interii Sebastian Staszewski.

Wszystko w rękach działaczy Unionu, jednak można spodziewać się, że obecny trener "Wojskowych" będzie naciskał na ten transfer. Serb w wywiadach często odnosił się do konieczności sprowadzania polskich piłkarzy, kilka razy zdarzyło mu się ciepło wypowiadać o Wszołku. - Jest zawodnikiem, który zawsze będzie miał u mnie wysokie notowania. To odpowiedź na to, co myślę o nim jako o człowieku, który mógłby ewentualnie do nas przyjść - mówił kilka tygodni temu "Vuko". 

RadioZET.pl/Sebastian Staszewski