Obserwuj w Google News

Ostatni mecz "Króla Artura". Wiemy, jak będzie wyglądało pożegnanie Boruca

2 min. czytania
10.06.2022 15:03
Zareaguj Reakcja

Artur Boruc, który po tym sezonie kończy grę w piłkę, zostanie pożegnany podczas meczu dwóch najważniejszych dla siebie klubów – Legii i Celticu FC. Spotkanie odbędzie się w lipcu na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3.

Ostatni mecz "Króla Artura". Celtik rywalem Legii na zakończenie kariery Boruca
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Artur Boruc, według zapowiedzi władz "Wojskowych" zostanie pożegnany „po królewsku”. Legia zapowiedziała, że spotkanie z Celtikiem będzie miało specjalną oprawę, która uwieńczy karierę 42-letniego bramkarza. - To bardzo dobra inicjatywa ze strony Legii. Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego meczu na pożegnanie - obu klubom bardzo dużo zawdzięczam - powiedział dla klubowych mediów Artur Boruc.

Legia zagra z Celtikiem FC w meczu na Łazienkowskiej. Spotkanie odbędzie się 20 lipca. Sprzedaż biletów rozpocznie się w ostatnim tygodniu czerwca. -Artur jest dla kibiców, dla Legii, ważną postacią i w szczególny sposób chcemy mu podziękować. Zależy nam, aby nasza legijna społeczność wspólnie świętowała ten wyjątkowy mecz - powiedział wiceprezes zarządzający Legii Warszawa Marcin Herra.

Artur Boruc kończy karierę. Legia zagra z Celtikiem mecz pożegnalny 

Boruc z Legią dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski oraz awansował do fazy grupowej Ligi Europy UEFA. W sierpniu 2020 roku, po 15 latach gry w czołowych ligach – m.in. w Serie A i Premier League - wrócił do Warszawy na ostatni etap kariery.

W Celtiku Boruc spędził 5 lat (2005 – 2010), w trakcie których trzykrotnie świętował tytuł mistrza Szkocji. W trakcie ponad 20 lat gry Artur Boruc reprezentował również AFC Fiorentinę (62 mecze w Serie A), Southampton FC i AFC Bournemouth (128 spotkań na poziomie Premier League). Do dziś Boruc jest też rekordzistą, jeżeli chodzi o występy bramkarzy w narodowych barwach. Ma ich 65.

RadioZET.pl/PAB