,

Oficjalnie: Michał Probierz zwolniony. Sensacyjna zmiana w Cracovii

09.11.2021 11:55

We wtorek 9 listopada Michał Probierz przestał pełnić funkcję pierwszego trenera oraz wiceprezesa ds. sportowych Cracovii. 49-letni szkoleniowiec został pożegnał się z "Pasami" po ponad czterech latach współpracy.

Michał Probierz
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

"Wraz z dniem 9 XI 2021 roku funkcje I Trenera oraz wiceprezesa ds. sportowych Cracovii przestał sprawować Michał Probierz. Szkoleniowiec żegna się z najstarszym Klubem sportowym w Polsce po ponad czterech latach współpracy" - napisano na oficjalnych profilach Cracovii w mediach społecznościowych.

Jak dodano, "umowa rozwiązana została za porozumieniem stron". Chociaż 43-letni szkoleniowiec przymierzał się do odejścia z Kałuży już kilkukrotnie, ostatnio było o tym cicho, stąd taka decyzja obu stron może szokować.

Oficjalnie: Michał Probierz zwolniony. Sensacyjna zmiana w Cracovii

Na razie nie wiadomo, kto zostanie następcą Probierza na ławce trenerskiej "Pasów". Były już szkoleniowiec krakowian prowadził ich w 175 meczach, spośród których 71 wygrał, 62 przegrał, a 42 zremisował. Średnio zdobywał z tym zespołem 1,46 punktu na mecz. Jego największym sukcesem było zdobycie Pucharu Polski w 2020 roku.

Po 14 kolejkach PKO BP Ekstraklasy Cracovia plasuje się na 12. miejscu w tabeli z 17 punktami na koncie. Do czołowej czwórki traci jednak aż dziewięć "oczek". W ostatnim meczu przegrała w derbach z Wisłą Kraków 0:1.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się