Obserwuj w Google News

Michał Probierz zostaje w Cracovii. Wydał specjalne oświadczenie

2 min. czytania
01.02.2021 18:02
Zareaguj Reakcja

Michał Probierz dalej będzie trenerem Cracovii. Szkoleniowiec Pasów wydał specjalne oświadczenie, w którym odniósł się do całej sytuacji.

Michał Probierz
fot. PAP

Michał Probierz po sobotniej porażce Cracovii z Wartą Poznań (0:1) w czasie pomeczowej konferencji prasowej ogłosił, że rezygnuje z prowadzenia zespołu i odchodzi z zarządu klubu.

- Chciałbym podziękować wszystkim kibicom Cracovii, a przede wszystkim prezesowi Januszowi Filipiakowi. Rezygnuję dzisiaj z funkcji trenera i wiceprezesa Cracovii. Po prostu muszę trochę odpocząć. Przez piętnaście lat cały czas pracowałem i nadszedł moment, w którym sam widzę, że muszę to zrobić. Muszę zająć się sobą i rodziną. To był dla mnie z wielu względów bardzo burzliwy okres. Przez te piętnaście lat miałem tylko kilka miesięcy przerwy – mówił, przekonując, że ekipa Pasów potrzebuje nowego bodźca.

W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” 48-latek podkreślał, że pozostanie przy swojej decyzji. W poniedziałek okazało się, że Probierz jednak zmienił zdanie, o czym poinformował w specjalnym oświadczeniu. Poniżej prezentujemy cały komunikat:

Michał Probierz pozostaje trenerem Cracovii. Oświadczenie szkoleniowca

"W związku z wypowiedzianymi przeze mnie słowami na konferencji prasowej po meczu ligowym z Wartą Poznań, dotyczącymi mojej przyszłości w MKS Cracovia SSA, informuję, że po serii rozmów z Panem Profesorem Januszem Filipiakiem wspólnie postanowiliśmy kontynuować misję tworzenia silnego Klubu.

Moja pierwotna decyzja była podyktowana tylko i wyłącznie względami natury osobistej. Tym samym pragnę zdementować pojawiające się w przestrzeni publicznej doniesienia, sugerujące jakoby u jej źródła leżał rzekomy konflikt z wiceprezesem Jakubem Tabiszem czy samym Profesorem Januszem Filipiakiem. Przeciwnie - okazane mi przez Zarząd w tym trudnym momencie zaufanie i wsparcie stało się podstawą zmiany mojej decyzji o rezygnacji. Jednocześnie z całą stanowczością chcę zaznaczyć, że moje rozmowy z prezesem Klubu toczone były w przyjacielskiej atmosferze i w żadnym momencie ich trwania nie pojawiał się argument dotyczący jakichkolwiek kar umownych.

Ponadto chciałbym przeprosić całą społeczność Cracovii za powstałe zamieszanie, ale również prosić o zrozumienie i wyrozumiałość. Emocje po przegranym meczu, jak i nawarstwiające się kwestie osobiste wzięły górę. Jestem przekonany, że po kilku dniach wypoczynku wrócę do pracy ze zdwojoną siłą i wspólnie będziemy cieszyć się z wielu zwycięstw Cracovii.

Do momentu mojego powrotu z urlopu, tj. do piątku 5 lutego obowiązki I trenera pełnić będzie trener Grzegorz Kurdziel."

Redakcja poleca

Michał Probierz został szkoleniowcem Cracovii w czerwcu 2017 roku. Pod jego wodzą Pasy wygrały 51 meczów ze wszystkich 126 ligowych starć. W tym czasie małopolski klub sięgnął po Puchar i Superpuchar Polski. Kontrakt trenera wygasa w połowie 2023 roku.

RadioZET.pl