Obserwuj w Google News

Kamil Grosicki zarobi fortunę w Pogoni Szczecin. Jeden z największych kontraktów

2 min. czytania
22.08.2021 11:30
Zareaguj Reakcja

Kamil Grosicki w sobotę został nowym piłkarzem Pogoni Szczecin. Po kilku godzinach w sieci pojawiły się informacje o kwocie, jaką pomocnik zarobi w zespole Portowców. Jak na PKO Ekstraklasę, reprezentant Polski zainkasuje bajeczną sumę.

Kamil Grosicki
fot. PAP

Kamil Grosicki w sobotę przed meczem Pogoni ze Stalą Mielec został oficjalnie ogłoszony nowym zawodnikiem klubu ze Szczecina. Wielu było zaskoczonych tą wiadomością, ponieważ transfer do ostatnich chwil był ukrywany.

- Szczecin to moje miasto, Pogoń to mój klub – powiedział do mikrofonu Grosicki, witając się z kibicami na stadionie.

Kamil Grosicki w Pogoni Szczecin. Znamy wysokość zarobków piłkarza

33-latek podpisał dwuletnią umowę z możliwością przedłużenia o kolejny sezon gry. W rozmowie z serwisem WP Sportowe Fakty do przenosin pomocnika do Pogoni odniósł się agent piłkarza Daniel Kaniewski. Zdaniem portalu Kamil Grosicki będzie zarabiał w Pogoni Szczecin 2 miliony złotych rocznie, co na miesiąc daje kwotę około 166 tysięcy złotych. Z informacjami z 2020 roku najlepszym graczem, który zgarniał najwięcej, był Artur Jędrzejczyk. Obrońca Legii mógł liczyć na zarobki rzędu prawie 200 tysięcy miesięcznie.

Menedżer Grosickiego ujawnił, że reprezentantem Polski interesowały się dwa zespoły z Turcji: Rizespor i Adana Demirspor. Drużyny miały oferować pomocnikowi lepsze warunki finansowe, ale 33-latek zdecydował się na powrót do Polski.

Redakcja poleca

- Pieniądze nie grały w tym przypadku głównej roli. Kamil jest spragniony gry, czuje ogromny głód piłki. Kamil chce się w stu procentach skoncentrować na wywalczeniu jak najwyższego miejsca z Pogonią w ekstraklasie i powrocie do reprezentacji - przekonywał Kaniewski.

Kamil Grosicki jest wychowankiem Pogoni Szczecin. Do drużyny trafił w 2005 roku, a w Ekstraklasie zadebiutował na początku maja 2006 roku. W polskiej lidze zagrał w 23 meczach, strzelając dwie bramki.

RadioZET.pl