Obserwuj w Google News

Lech Poznań przedstawił nowego trenera. Holender jest już w Polsce

1 min. czytania
19.06.2022 16:44
Zareaguj Reakcja

John van de Brom będzie nowym trenerem Lecha Poznań - poinformował zespół mistrza Polski w mediach społecznościowych. Holender w niedzielę przyleciał do Polski, a w poniedziałek formalnie przejmie obowiązki.

John van de Brom trenerem Lecha Poznań
fot. Lukasz Gdak/East News

John van de Brom na stanowisku trenera Lecha Poznań zastąpi Macieja Skorżę, który przed dwoma tygodniami zrezygnował z prowadzenie drużyny mistrza Polski z powodów osobistych.

John van de Brom - kim jest nowy trener Lecha?

Van den Brom to były piłkarz, który w trakcie kariery m.in. wywalczył z Ajaxem Amsterdam Puchar Europy Mistrzów Krajowych. Potem został szkoleniowcem i poprowadził Anderlecht Bruksela do mistrzostwa Belgii, a z innym klubem z tego kraju - KRC Genk zdobył krajowy puchar. Prowadził także ekipy w swojej ojczyźnie, m.in. Vitesse Arnhem, AZ Alkmaar czy też FC Utrecht.

Redakcja poleca

56-letni szkoleniowiec w czwartek ustalił warunki kontraktu z władzami "Kolejorza" i podpisze dwuletnią umowę. W poniedziałek spotka się z drużyną, z którą po porannym treningu uda się na zgrupowanie do Opalenicy. Przed wyjazdem na obóz zaplanowano oficjalną prezentację nowego szkoleniowca.

Van den Brom oficjalnie zadebiutuje w roli nowego trenera Lecha 5 lipca w meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z azerskim Karabachem Agdam.

RadioZET.pl/PAP