Obserwuj w Google News

Dramat byłego reprezentanta Polski. Ma zapalenie opon mózgowych

1 min. czytania
31.10.2019 12:31
Zareaguj Reakcja

Jakub Rzeźniczak ma zapalenie opon mózgowych. Byłego reprezentanta Polski i obecnego piłkarza Wisły Płock czeka teraz dłuższa przerwa w grze.

Jakub Rzeźniczak
fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Informację o chorobie Rzeźniczaka przekazał na Twitterze dziennikarz "Super Expressu", Piotr Koźmiński.

- Dotarła do mnie informacja, że u Jakuba Rzeźniczaka zdiagnozowano zapalenie opon mózgowych. W najbliższym czasie lider z Płocka będzie musiał sobie radzić bez niego. Dużo zdrowia Kuba!!!! - napisał.

Informacje na temat problemów ze zdrowiem Rzeźniczaka potwierdził jego klub w oficjalnym komunikacie: "Piłkarz Wisła Płock Jakub Rzeźniczak od kilku dni narzekał na silne bóle głowy, a po przeprowadzonych konsultacjach medycznych w Płocku i w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie stwierdzono u niego wirusowe zapalenie opon mózgowych. Nasz zawodnik przebywa obecnie w warszawskim szpitalu, w którym w najbliższym czasie pozostanie pod stałą obserwacją lekarzy. Rzeźniczakowi, którego czeka teraz przerwa w grze, życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia. Trzymaj się Kuba!".

Zapalenie opon mózgowych

Zapalenie opon mózgowych to bardzo poważna choroba. W najgorszych przypadkach kończy się śmiercią lub niedowładem kończyn.

Czytaj więcej: Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych: bakteryjne i wirusowe. Jak rozpoznać objawy?

Jakub Rzeźniczak ma na koncie dziewięć występów w reprezentacji Polski. Od 2019 roku gra w Wiśle Płock. Wcześniej reprezentował barwy Widzewa Łódź, Legii Warszawa i Karabachu Agdam.

RadioZET.pl/AN