"Hej, Podolski, jesteś debilem". Łukasz Jurkowski zaatakował mistrza świata

23.11.2021 17:56

Nie milkną echa po niedzielnym zwycięstwie 3:2 Górnika Zabrze nad Legią Warszawa. W wielkiej euforii po wygranej jest Lukas Podolski, który namiętnie naśmiewa się i prowokuje kibiców "Wojskowych". W końcu nie wytrzymał Łukasz Jurkowski, zawodnik MMA, komentator sportowy i wielki fan legionistów, który nazwał mistrza świata "debilem".

Lukas Podolski
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2:3 w meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy i ma tyle samo punktów, co zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Górnik Łęczna. "Wojskowi" ponieśli tym samym dziesiątą porażkę w tym sezonie i siódmą z rzędu. To wyrównanie niechlubnego rekordu z 1936 roku.

Już w trakcie meczu Górnika z Legią atmosfera była bardzo gorąca. Kibice legionistów wywiesili bowiem na trybunie gości wulgarny transparent, który obrażał śląski klub. Następnie fani mistrzów Polski licznie ubliżali zabrzanom w mediach społecznościowych.

Napięta atmosfera podczas i po meczu Górnik Zabrze - Legia Warszawa

"Nie oszukujmy się, Kraków ma Wawel, Gdańsk Chłopa z grabiami, Wrocław pijaków, a co ma Zabrze? Otóż nic! Jakby człowiek nie kombinował i nie szukał, nie ma tam literalnie nic. Dziwna sytuacja, zazwyczaj wszędzie coś jednak jest, tam nie ma nic" - czytamy w poście na facebookowym profilu jednej z grup kibiców warszawian.

Na odpowiedź w kierunku fanów stołecznych zdecydował się gwiazdor "Górników", mistrz świata, Niemiec Lukas Podolski.

"Górnik, jak na gospodarza przystało, obdarował spadających z królewskiego stolca, upojonych czajkowym fetorem kibiców Legii, trzema ciosami. Ukąsił Janza, Podolski i Kubica. Och, co to był za wieczór w mieście, w którym nie ma Wawelu, ani Długiego Targu, ani gotyckiego rynku…" - napisał na swoim profilu na Twitterze.

"Hej Podolski, jesteś debilem". Łukasz Jurkowski zaatakował mistrza świata

Nie wiadomo, czy ten wpis opublikował sam Podolski, czy osoba, która zajmuje się jego social mediami. Niewątpliwie jednak mocno oburzył on znanego polskiego zawodnika MMA, komentatora sportowego, także wielkiego kibica Legii, Łukasza Jurkowskiego.

"Hej, Podolski, jesteś debilem. Chyba, że nie masz kontroli nad prowadzeniem konta w SM. Zatrudniając jednak takiego barana, tylko potwierdzasz moją tezę" - napisał popularny "Juras".

loader

RadioZET.pl