Obserwuj w Google News

Ekstraklasa z umową do 2027 roku. Dostawca podpisał nowy kontrakt

Maciej Walasek
2 min. czytania
03.10.2022 17:40
Zareaguj Reakcja

Mecze piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy od sezonu 2023/24 do 2026/27 pozostanie na antenach Canal Plus - poinformowała w poniedziałek spółka prowadząca rozgrywki najwyższej ligi w Polsce. Podpisana umowa opiewa na rekordową kwotę blisko 1,3 mld zł.

Joao Amaral
fot. ADAM JASTRZEBOWSKI/Polska Press/East News

Canal+ pokazuje mecze piłkarskiej Ekstraklasy od 1995 roku. W poniedziałek spółka przekazała informację o podpisaniu nowego kontraktu, który ma obowiązywać do 2027 roku.

" Ekstraklasa SA podpisała nową umowę licencyjną z CANAL+, na mocy której nadawca będzie miał prawa do transmisji wszystkich meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy, w tym minimum 100 w jakości 4K, na terenie Polski w sezonach 2023/24 – 2026/27. Czteroletni kontrakt o wartości blisko 1,3 mld zł zapewni CANAL+ prawo do pokazywania magazynów oraz skrótów w telewizji, serwisie CANAL+ online oraz internecie. Jeden mecz w kolejce oraz poniedziałkowy magazyn skrótów będą dostępne tak jak do tej pory w kanałach otwartych" - poinformowano w komunikacie Ekstraklasy SA.

Canal + w obecnym sezonie, tak jak w przeszłości, transmituje wszystkie mecze, natomiast w TVP widzowie mogą oglądać po jednym meczu w kolejce. Obie stacje, w ramach zakupionych pakietów, pokazują także m.in. skróty w programach informacyjnych i magazynach poświęconych lidze.

Jak poinformowano w poniedziałek, na antenach i w serwisie online Canal+ oraz w mediach społecznościowych tego nadawcy zadebiutują programy przygotowane z myślą o różnych grupach wiekowych, w tym najmłodszych widzach.

Redakcja poleca

"Cieszymy się, że w dalszym ciągu będziemy współpracować z CANAL+, gdyż od lat jest to nasz sprawdzony partner i to nie tylko w dobrych, ale też złych czasach, co pokazał choćby okres pandemii. Kontrakt z CANAL+ gwarantuje nam stabilność finansową i warunki do dalszego rozwoju ligi i klubów (...)" – przyznał prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki.

Jak podkreślono w komunikacie, nowy kontrakt z Canal Plus, zatwierdzony jednogłośnie przez kluby na ostatnim Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Ekstraklasy, to kontynuacja wieloletniej współpracy, a jednocześnie nowe rozdanie w zakresie podziału praw.

Ekstraklasa zostaje w Canal+

"Analizując oczekiwania rynkowe w zakresie wyłączności, tym razem Ekstraklasa zaoferowała tylko jeden pakiet, obejmujący transmisje wszystkich meczów. Zakładał on obowiązkową sublicencję jednego meczu każdej kolejki oraz możliwość transmisji magazynu ligowego w paśmie otwartym. Zapewni to dodatkowy zasięg rozgrywek i promocję dla klubów. Wyłonienie partnerów w tym zakresie będzie po stronie CANAL+" - przekazano w komunikacie.

"W ramach jednego pakietu, oprócz obowiązku sublicencji do telewizji otwartej, określony został także podział pozostałych praw do prezentowania ligi w telewizji i internecie przez naszego partnera, ligę i same kluby. Zależało nam, by wypracować taki model, który będzie pozwalał na jak najszersze dotarcie z materiałami meczowymi do kibiców i promocję ligi (...)" - poinformował Animucki.

RadioZET.pl