Obserwuj w Google News

Legia znalazła następcę Boruca i Strebingera. Klub potwierdził transfer

2 min. czytania
15.06.2022 21:11
Zareaguj Reakcja

Dominik Hładun, były już bramkarz Zagłębia Lubin, podpisał kontrakt z Legią Warszawa - poinformował stołeczny klub w mediach społecznościowych. Drużyna z Łazienkowskiej po zakończeniu sezonu 2021/2022 pożegnała się z dwoma innymi golkiperami - Arturem Borucem oraz Richardem Strebingerem.

Dominik Hładun bramkarzem Legii Warszawa
fot. Mateusz Kostrzewa/Legia

Dominik Hładun większą część swojej kariery spędził w Zagłębiu Lubin. W poprzednim sezonie rozegrał 23 spotkania i cztery razy zachował czyste konto. Drugą część rozgrywek przesiedział na ławce rezerwowych, a między słupkami "Miedziowych" stał młodzieżowiec Kacper Bieszczad.

Legia musiała poszukać nowego bramkarza, gdyż w ostatnim okresie rozstała się z dwoma zawodnikami występującymi na tej pozycji. Już wcześniej było jasne, że 42-letni Artur Boruc zakończy karierę, a cztery dni temu byli mistrzowie Polski poinformowali o rozwiązaniu kontraktu z Richardem Strebingerem.

Redakcja poleca

Dominik Hładun w Legii Warszawa

- Dominika oglądaliśmy od dłuższego czasu i dysponujemy wieloma raportami na jego temat z ostatnich lat. Mamy bardzo młodych bramkarzy, Dominik jest bardziej doświadczony, ma blisko 27 lat i ponad 100 występów w ekstraklasie. Pomimo wieku ma potencjał, żeby się jeszcze rozwijać. Jest bardzo sprawny, szybki, ma dobry refleks, odpowiada nam również w elemencie gry piłką. Liczę na pracę trenera Krzysztofa Dowhania, u którego bramkarze osiągają szczyty swoich możliwości - powiedział dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński.

26-latek nie może doczekać się gry dla stołecznego klubu. - Kiedy odzywa się taki klub jak Legia, to ciężko odmówić. Jestem bardzo zaszczycony, że znalazłem się w tym miejscu - przyznał Hładun, cytowany na stronie legionistów.

Legia Warszawa ma za sobą bardzo słaby sezon w ekstraklasie. Długo broniła się przed spadkiem, a finalnie ukończyła zmagania na 10. miejscu. W klubie zaszła już zmiana na stanowisku szkoleniowca - Aleksandara Vukovicia zastąpił Kosta Runjaić.

RadioZET.pl/legia.com