Obserwuj w Google News

Dariusz Mioduski mówi wprost: Legia chce zatrudnić Marka Papszuna

2 min. czytania
25.11.2021 22:51
Zareaguj Reakcja

Dariusz Mioduski tuż przed meczem Legii Warszawa z Leicester City w Lidze Europy udzielił wywiadu, który opublikowany został na oficjalnej stronie klubu. Prezes klubu ze stolicy Polski wprost wyjawił w nim, że na stanowisku trenera chce zatrudnić Marka Papszuna.

Dariusz Mioduski
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Mioduski nie gryzł się w język i otwarcie powiedział o swoich planach. - Mogę potwierdzić, że chcemy się porozumieć ze szkoleniowcem i jego sztabem. Jeśli nie będzie możliwe zatrudnienie go zimą, to jesteśmy gotowi poczekać do końca sezonu. Uważam, że Marek Papszun przy odpowiednich warunkach do pracy, które w Legii są, jest obecnie najlepszym kandydatem, by rozwinąć nasz zespół w najbliższych latach. Mam przekonanie, że charyzma, wiedza, doświadczenie trenera Papszuna bardzo pozytywnie połączy się z filozofią klubu - przyznał.

Marek Papszun trenerem Legii Warszawa?

- Wierzę też, że dołączenie trenera Papszuna będzie dla Legii Warszawa bardzo pozytywną zmianą a on sam będzie potrafił wykorzystać w pełni potencjał naszego klubu, który ma dzisiaj warunki do rozwoju na poziomie czołowych europejskich marek. Wszyscy chcemy oglądać warszawską drużynę atakującą, grającą widowiskowo, wygrywającą i dominującą PKO Bank Polski Ekstraklasę, co naturalnie daje szansę na dobre mecze w europejskich pucharach - dodał.

Redakcja poleca

Tym samym potwierdził medialne spekulacje, które od kilku tygodni łączyły trenera Rakowa Częstochowa z przenosinami do stolicy Polski.

Marek Papszun w ostatnich sezonach wyrósł na czołowego trenera w polskiej lidze. Od 2016 roku pracuje w Rakowie Częstochowa, z którym sięgał kolejno po mistrzostwo II i I ligi, a w sezonie 2020/2021 zajął z zespołem drugie miejsce w Ekstraklasie. Do tego dołożył Puchar i Superpuchar Polski. Został wyróżniony tytułem najlepszego trenera 2020 roku przez magazyn "Piłka Nożna". Podczas gali Ekstraklasy otrzymał statuetkę dla trenera sezonu 2020/2021.

Obecnie funkcję trenera Legii sprawuje Marek Gołębiewski, który zastąpił zwolnionego wcześniej Czesława Michniewicza.

RadioZET.pl/Legia.com