Obserwuj w Google News

Benjamin Verbić piłkarzem Legii Warszawa. Zawodnik uciekł z Kijowa

2 min. czytania
14.03.2022 19:50
Zareaguj Reakcja

Benjamin Verbić, 38-krotny reprezentant Słowenii, po ucieczce z zagrożonego bombardowaniem Kijowa związał się z Legią Warszawa. 28-latek podpisał umowę do końca sezonu.

Benjamin Verbić piłkarzem Legii Warszawa
fot. Vid Ponikvar/Pixathlon/REPORTER/EastNews

Wojna w Ukrainie zmusiła część piłkarzy do wyjazdu z tamtejszej ligi i poszukania sobie nowych klubów. FIFA i UEFA zgodziły się na ponownie otwarcie okienka transferowego dla ewakuowanych zawodników, co umożliwiło im podjęcie pracy w innym, bardziej bezpiecznym miejscu. Jedną z takich osób jest Benjamin Verbić z Dynama Kijów.

28-latek wydostał się z Kijowa wraz z Tomaszem Kędziorą dzięki pomocy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Już wcześniej znajdował się w planach Legii Warszawa, a wobec nowych okoliczności sprawy nabrały tempa i znalazły swój finał w poniedziałek 14 marca, gdy Verbić podpisał niespełna 3-miesięczny kontrakt.

Benjamin Verbić w Legii Warszawa

- Rozmowy o przejściu Benjamina do Legii rozpoczęliśmy w lutym, ale obserwowaliśmy go znacznie wcześniej. Oczywiście, z powodu wojny na Ukrainie otworzyły się inne możliwości. Oczekiwania są bardzo konkretnie: ma nam pomóc w wygrywaniu meczów. Nadal nie mamy komfortowej sytuacji w tabeli i każda pozycja wyżej jest dla nas cenna, również ze względu przychodów. Tym ruchem zwiększamy sobie też szanse w Pucharze Polski - przyznał dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

- Jestem bardzo zadowolony, że podpisałem kontrakt z Legią Warszawa. Legia to wielki klub ze wspaniałą historią, to najlepszy klub w Polsce. Mam nadzieję, że do końca sezonu pomogę zespołowi wygrać puchar i grać najlepiej jak potrafię w lidz - powiedział Słoweniec.

Benjamin Verbić gra na pozycji lewoskrzydłowego lub napastnika. Do Dynama Kijów trafił w 2018 roku z FC Kopenhaga. W Legii będzie występował z numerem 77.

RadioZET.pl/legia.com