Obserwuj w Google News

Artur Boruc odejdzie z Legii? Ma rozegrać jeszcze tylko jeden mecz

Krzysztof Sobczak
2 min. czytania
07.04.2022 18:29
Zareaguj Reakcja

Artur Boruc odejdzie z Legii Warszawa, a z kibicami przy Łazienkowskiej pożegna się w ostatniej kolejce w spotkaniu z Cracovią - poinformował w rozmowie z portalem meczyki.pl Marcin Szymczyk z portalu legia.net. 42-latek popadł w niełaskę po skandalu w meczu z Wartą Poznań.

Artur Boruc odejdzie z Legii
fot. Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER/EastNews

Artur Boruc przez większą część sezonu był bramkarzem numerem jeden w zespole Legii Warszawa, a z występów wykluczały go jedynie kontuzje. Wszystko się zmieniło 13 lutego, gdy doświadczony bramkarz zachował się jak junior - najpierw uderzył Dawida Szymonowicza w twarz, za co obejrzał czerwoną kartkę, a następnie zwyzywał sędziego Łukasza Kuźmę. Na tym jednak nie poprzestał, bo po meczu również w mediach społecznościowych zaatakował arbitra.

- Nie można było dopuścić do takiego zachowania. To na pewno nie pomaga drużynie, a dodatkowo ją osłabia. Takie rzeczy też jednak się zdarzają. Są one częścią meczów piłkarskich. Niestety, dzisiaj przydarzyło się to nam. Artur wie, że takie zachowanie do niczego nie prowadzi. Była to niegroźna sytuacja. Nie chcę więcej tego komentować - mówił później szkoleniowiec mistrza Polski Aleksandar Vuković. Od tego czasu Boruc jednak nie gra [najpierw był zawieszony, potem poprzez decyzję trenera - red.], a dodatkowo klub sprowadził z Rapidu Wiedeń Richarda Strebingera.

Redakcja poleca

Boruc rozegra pożegnalny mecz

Traf chciał, że starcie z Wartą było ostatnim przegranym meczem Legii w ekstraklasie. Od tego czasu wydostała się ze strefy spadkowej i nie przegrała ligowego spotkania, a jedyną porażkę poniosła w środę z Rakowem Częstochowa w półfinale Pucharu Polski. Drużyna gra dobrze, radzi sobie bez swojego niedawnego lidera i nie ma powodów, by szukać zmian. Z tego względu Boruc najpewniej w czerwcu opuści Legię, ale ma jeszcze raz pojawić się na boisku.

- Artur Boruc zagra jeszcze w Legii. W ostatniej kolejce z Cracovią. To będzie jego pożegnanie - poinformował w programie "Warszawa vs Poznań" na kanale Youtube portalu meczyki.pl Marcin Szymczyk z portalu legia.net. Spotkanie odbędzie się 21 maja.

Sebastian Staszewski z Interii przekazał z kolei, że nic jeszcze nie jest przesądzone. "W piątek lub w poniedziałek ma dojść do spotkania dyrektora sportowego Jacka Zielińskiego z Arturem Borucem. Rozmowa miała być dziś [w czwartek 7 kwietnia - red.], ale została odwołana. Tematem będzie przyszłość Artura w Legii - w roli piłkarza, albo innej. Zieliński niczego nie wyklucza" - napisał na Twitterze.

W sobotę Legia zagra na wyjeździe w ligowym klasyku z Lechem Poznań.

RadioZET.pl/gol24.pl