Obserwuj w Google News

Dwóch 23-latków oskarżonych o zbiorowy gwałt. Niebawem rusza proces

2 min. czytania
02.06.2023 18:48
Zareaguj Reakcja

Niebawem ruszy proces 23-letnich piłkarzy, którzy są podejrzani o gwałt na 22-letniej amerykańskiej studentce. Według śledczych, mężczyźni zabrali kobietę do domu bez jej zgody i tam napadli na nią, zmuszając do współżycia.

Dwóch 23-latków oskarżonych o zbiorowy gwałt. Niebawem rusza proces
fot. screen/ Facebook

Sprawa dotyczy dwóch 23-letnich piłkarzy. Przed sądem ma stanąć także 3 przyjaciół zawodników. Do napaści, o którą podejrzewani są mężczyźni, miało dojść w nocy z 26 na 27 marca ubiegłego roku. Tego wieczoru 22-latka poszła z koleżankami do dyskoteki Gattopardo na Corso Sempione w Mediolanie. Jedna ze znajomych poszkodowanej powiedziała, że 22-latka była „w ewidentnym stanie oszołomienia” do tego stopnia, że trudno jej było „mówić sensownie”.

W trakcie pobytu w klubie dziewczyna poznała piątkę mężczyzn. Zgodziła się, by odwieźli ją oni do domu, ale zamiast tego została zabrana do mieszkania na Piazzale Libia w Mediolanie. Jak podają włoskie media, mężczyźni zmusili ją do siedzenia na kanapie, a potem zaczęli dotykać.

„22-latka wielokrotnie mówiła, że nie chce uprawiać z nimi seksu. Gdy jednak została sama z mężczyznami jako pierwszy odbył z nią stosunek seksualny. Potem zrobił to drugi mężczyzna” – twierdzą włoscy dziennikarze.

Decyzja sądu wobec podejrzanych. Najpierw areszt domowy, potem dozór

Kilka dni później dziewczyna zadzwoniła na policję i zgłosiła, że została zgwałcona. Wobec obu mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu domowego. Obaj odrzucali wszelkie oskarżenia, twierdząc, że istnieją nagrania wideo, poza tymi już znajdującymi się w aktach prokuratora, w których zostały uwiecznione zdarzenia, mogące ich uniewinnić.

Później sąd podjął decyzję o cofnięciu aresztu domowego i nałożenie na dwóch 23-latków obowiązku pozostania w Livorno z zaleceniem niewychodzenia z domu w godzinach od 20:00 do 8:00. Ich rozprawa odbędzie się 14 czerwca.

RadioZET.pl/The Sun Football