Obserwuj w Google News

Gol Polaka zapewnił mistrzostwo. Klub odzyskał koronę po pięciu latach

1 min. czytania
15.05.2023 08:17
Zareaguj Reakcja

AEK Ateny po pięciu latach odzyskał tytuł mistrza Grecji. W niedzielę zespół pokonał Volos 4:0, pieczętując mistrzowską koronę. Skromny udział w meczu miał Damian Szymański, który zdobył jedną z bramek. Dla reprezentanta Polski było to drugie trafienie w tym sezonie.

Damian Szymański
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Przed ostatnim meczem ligowym AEK Ateny miał trzy punkty więcej od drugiego Panathinaikosu. W związku z tym ci pierwsi musieli wygrać ostatnie spotkanie, aby nie oglądać się na rywali. Ich przeciwnikiem był Volos, który nie odnotował ani jednego zwycięstwa w grupie mistrzowskiej (jeden remis i dziewięć porażek).

Damian Szymański mistrzem Grecji

Już po pół godziny gry piłkarze z Aten prowadzili po bramkach Stevena Zubera i Mijata Gacinovica. Po zmianie stron na 3:0 podwyższył Orbelin Pineda. Pod koniec spotkania na listę strzelców wpisał się także Damian Szymański. Polak wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzałem głową ustalił wynik na 4:0 meczu.

Szymański był w sezonie 2022/23 ważną postacią AEK. 28-latek trafił do ateńskiego zespołu w 2020 roku. Miesiąc temu przedłużył kontrakt o cztery lata.

W 36 meczach sezonu AEK uzyskał 83 punkty i o pięć wyprzedził miejscowego rywala – Panathinaikos, którego piłkarzem był Tymoteusz Puchacz. Olympiakos kończy rozgrywki trzeci w tabeli, a miejsca dające grę w kwalifikacjach do europejskich pucharów zajęły jeszcze PAOK (czwarty) i Aris (piąty).

RadioZET.pl