Obserwuj w Google News

Cristiano Ronaldo pobił rekord Guinnesa. Imponujący wyczyn

1 min. czytania
15.07.2023 12:14
Zareaguj Reakcja

Cristiano Ronaldo może pochwalić pobiciem rekordu Guinnesa. Portugalczyk został najlepiej zarabiającym sportowcem w 2023 roku. Wyprzedził nawet Lionela Messiego.

Cristiano Ronaldo
fot. Balkis Press/ABACA/Abaca/East News

Cristiano Ronaldo to jeden z najlepszych piłkarzy w historii. Portugalczyk jest aktualnym rekordzistą pod względem goli strzelonych w Lidze Mistrzów, czy dla reprezentacji Portugalii. W ostatnich miesiącach głośno było o jego przeprowadzce na Półwysep Arabski, gdzie gra dla Al-Nassr.

Redakcja poleca

Kosmiczne zarobki Ronaldo

Niedawno "Forbes" opracował ranking najlepiej zarabiających sportowców w 2023 roku. Obejmuje on 12 miesięcy poprzedzających 1 maja 2023 roku (sezon 2022/23). Jak się okazało na szczycie listy znalazł się Ronaldo. Portugalczyk zarobił  łącznie 136 milionów dolarów.

Na tak ogromną sumę wpływają głównie kontrakty reklamowe. To dzięki nim popularny "CR7" zarobił 90 milionów dolarów. Pozostałe 40 milionów zarobił na boisku.

Na drugim miejscu uplasował się Lionel Messi, który zarobił 130 milionów dolarów. Podium zamknął inny piłkarzy, Kylian Mbappe. Francuz wzbogacił się łącznie o 120 milionów dolarów.

RadioZET.pl