,

Ciężka kontuzja byłego kadrowicza. Złamał nogę na turnieju charytatywnym

27.03.2023 15:08

Bardzo poważną kontuzją zakończył się dla Grzegorza Szamotulskiego udział w halowym turnieju charytatywnym. O urazie, którego doznał z powodu agresywnego zachowania rywala, poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski. „Gość wskoczył mu na nogę. 6-8 miesięcy przerwy” – napisał współwłaściciel Kanału Sportowego.

Ciężki uraz byłego kadrowicza. "Wskoczył mu w nogę. Złamanie z przemieszczeniem"
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Grzegorz Szamotulski jest byłym trenerem bramkarzy klubów ekstraklasowych, a obecnie pełniącym tę rolę w KTS-ie Weszło. Popularny wśród kibiców „Szamo” regularnie brał udział w akcjach promocyjnych swoich drużyn, a także turniejach charytatywnych. Jak poinformował Krzysztof Stanowski, na ostatnich zawodach Szamotulski doznał bardzo ciężkiej kontuzji.

„Grzesiek Szamotulski poszedł zagrać w halowym turnieju charytatywnym, gość mu wskoczył na nogę. Piszczel złamany z przemieszczeniem, złamana kość strzałkowa, 6-8 miesięcy. Ludzie są pier*****ęci” – stwierdził Stanowski.

Jak wynika z postu, który Szamotulski opublikował na swoim Facebooku, w ten weekend brał udział w charytatywnym turnieju w Pruszkowie. Były bramkarz polskiej kadry grał w reprezentacji Gwiazd Piłkarzy Polskich. W turnieju wzięło też udział siedem innych zespołów.

Kulicy zdarzenia opisał jeden z zawodników uczestniczących w turnieju: "Do kontuzji doszło w momencie wybijania piłki przez pana Grzegorza. Jego rywal próbował je zablokować. Między nogą pana Grzegorza i jego rywala znajdowała się piłka, nie było kontaktu bezpośredniego z nogą, nakładki ani naskoku. Po tym, jak doszło do urazu, sprawca wielokrotnie przepraszał za zagranie".

Szamotulski jest 13-krotnym reprezentantem Polski. W trakcie kariery zawodniczej bronił w kilkunastu klubach, w tym: Legii, Amice Wronki, Sturmie Graz, Hibernian FC czy Dundee United. Po zakończeniu kariery trenował bramkarzy w pierwszej drużynie Legii i jej rezerwach, a także w Zagłębiu Lubin. Obecnie pracuje w 5-ligowym KTS-ie Weszło, klubie założonym przez Krzysztofa Stanowskiego.

RadioZET.pl/PAB

Logo radiozet Dzieje się