Christian Atsu jednak wciąż pod gruzami? Sprzeczne informacje ws. piłkarza

07.02.2023 08:30

W poniedziałek późnym wieczorem pojawiła się informacja, że Christian Atsu, piłkarz, który był jednym z wielu zaginionych po trzęsieniu ziemi w Turcji, został odnaleziony. Doniesienia te zdementował jednak we wtorek wiceprezes Hataysporu.

Christian Atsu
fot. Steven Hadlow/Pixathlon/REPORTER/East News

Jeszcze w niedzielę Christian Atsu cieszył się ze zdobycia swojego pierwszego, a zarazem zwycięskiego gola w tureckiej Super Lidze dla Hataysporu. W poniedziałek rano poinformowano jednak, że reprezentant Ghany znajduje się pod gruzami budynku, który zawalił się po tragicznym trzęsieniu ziemi.

>>> Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Wstrząsy wtórne, liczba ofiar dramatycznie rośnie <<<

W sprawie skrzydłowego pojawiły się sprzeczne informacje. Według doniesień portugalskiego dziennika "A Bola" Atsu został odnaleziony pod gruzami budynku, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Miał jednak zostać przewieziony do szpitala ze względu na uraz stopy i problemy z oddychaniem.

Christian Atsu jednak wciąż pod gruzami?

We wtorek wiceprezes Hataysporu, Mustafa Ozat, zdementował informacje podawane przez "A Bolę". - Niestety nadal wiemy, że zarówno Taner Savut, jak i Christian Atsu, wciąż są pod gruzami. Obu nie udało nam się znaleźć. Budynki, w których mieszkali, zapadły się - wyjawił wiceprezes Hataysporu dla tureckich mediów.

Jak poinformowało Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne, we wtorek trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,6 nawiedziło środkową Turcję. Jest to od poniedziałku trzeci taki kataklizm, najsłabszy z dotychczasowych. Po pierwszym, najsilniejszym, oraz wtórnych wstrząsach liczba zabitych to co najmniej 4,3 tysiąca osób.

RadioZET.pl/Mustafa Ozat