Zamknij

Nie żyje 26-letni sędzia piłkarski. Mężczyzna zasłabł w trakcie meczu

23.01.2023 09:12

Miro Surać, 26-letni sędzia piłkarski oraz sekretarz chorwackiej drużyny Abeceda ZDC, nie żyje. Młody mężczyzna zasłabał w trakcie spotkania i lekarzom nie udało się go uratować.

Miro Surać
fot. Abeceda ZDC/Facebook

Miro Surać, mimo młodego wieku, pracował jako delegat, sędzia i sekretarz w powiatowych chorwackich drużynach piłkarskich. Chciał wybudować boisko w rodzinnym mieście Murvica. Powstało już centrum sportowo-piłkarskie, które będzie nosiło jego imię.

Niestety w niedzielę na profilu klubu Abeseda ZDC przekazano tragiczną informację o śmierci Suracia. Mężczyzna zasłabł w trakcie spotkania i mimo podjętej reanimacji jeszcze na boisku nie udało się go uratować.

Miro Surać nie żyje

"Z głębokim bólem i smutkiem zawiadamiamy, że nasz sekretarz Miro Surać nagle opuścił nas w wieku 26 lat. Cała rodzina Abecedy jest pogrążona w żałobie. Rodzinie i przyjaciołom Miro składamy szczere kondolencje. Wizerunek i praca Miro, które wpisał w początki Alphabet Football Club, na zawsze zapiszą się w historii klubu. Nasz drogi Miro, dziękujemy za wszystko, co dałeś klubowi, dziękujemy za wszystkie wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy za Twoją niezłomną miłość, sportową i prywatną przyjaźń. Spoczywaj w pokoju dobry człowieku" - napisano w komunikacie.

Zasłużonego działacza pożegnały też inne kluby z Zadaru, m.in. Prva ZNL Zadarska i HNL Zadar.

RadioZET.pl/zadarskilist.hr/sport.tvp.pl