Trzęsienie ziemi w trakcie meczu. Wszystko nagrały kamery

1 min. czytania
11.07.2023 12:01
Zareaguj Reakcja

Spotkanie drugiej ligi chilijskiej zostało przerwane z powodu trzęsienia ziemi. Zdarzenie zarejestrowały kamery jednej ze stacji telewizyjnej. Można je obejrzeć poniżej.

Trzęsienie ziemi w Chile podczas meczu

Trzęsienia ziemi w Chile nie należą do rzadkości. To właśnie w tym regionie odnotowano najsilniejszy tego typu kataklizm w dziejach - w 1960 roku miał on siłę 9,5 stopni w skali Richtera. Zdarzenie wywołało tsunami, które swoim zasięgiem objęło Haiti, Japonię i Filipiny. Zginęło łącznie 1655 osób, a ponad dwa miliony osób utraciło dorobek życia.

Na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej znacznie częściej odczuwalne są łagodniejsze wstrząsy. Tak też było w miniony weekend. Trzęsienie ziemi o skali 5,6 skali Richtera miało swoje epicentrum ok. 30 km od Las Condes w prowincji Santiago. Nieopodal odbywał się mecz piłki nożnej.

Redakcja poleca

Chile: trzęsienie ziemi podczas meczu - wideo

W niedzielę rozegrano spotkanie chilijskiej drugiej linii - Primera B - pomiędzy Deportes Recoleta a Deportes Temuco. Pod koniec pierwszej połowy arbiter na kilkadziesiąt sekund przerwał spotkanie z powodu wyraźnych wstrząsów.

- Rozpoczęło się trzęsienie ziemi - mówiła komentatorka stacji, która relacjonowała ten pojedynek. - Rusza się boisko, rusza się kamera, wszystko w studiu też się rusza - dodała.

Ostatecznie gospodarze wygrali 1:0. Wynik został ustalony jeszcze przed kataklizmem. Dla Recolety to było dopiero czwarte zwycięstwo w 17 meczach.