Obserwuj w Google News

Szokujące wieści ws. młodej gwiazdy piłki. Wyciekły dokumenty z jego wiekiem

2 min. czytania
09.03.2023 20:42
Zareaguj Reakcja

Szokujące informacje przekazały w czwartek dwa niemieckie czasopisma "Bunte" i "Bild". Prasa ujawniła dokumenty z prawdziwym wiekiem jednego z obecnie największych talentów piłkarskich na świecie. Okazało się, że zawodnik ten ma nie 18, a 22 lata.

Youssoufa Moukoko
fot. THOMAS KIENZLE/AFP/East News

Youssoufa Moukoko to chłopak, który wychowywał się w kameruńskim Jaunde pod okiem dziadków. W 2014 roku wyjechał do Niemiec, gdzie przebywał jego ojciec i już jako 10-latek rozpoczął treningi w juniorach FC St. Pauli. Dobre występy w barwach tej ekipy szybko zaowocowały transferem do słynnej Borussii Dortmund.

Statystyki młodego napastnika w młodzieżowych drużynach BVB były wręcz kosmiczne. Jako 12-latek zdobył 33 bramki w 21 meczach w zespole do lat 15, a jako 13-latek - 40 goli w 28 spotkaniach w ekipie U-17. W pierwszym zespole dortmundczyków zadebiutował w 2020 roku i dziś, w wieku 18 lat, ma już na koncie 63 mecze w dorosłej drużynie Borussii, 11 trafień i osiem ostatnich podań.

Redakcja poleca

Wyciekły dokumenty z prawdziwym wiekiem Moukoko

Kilka tygodni temu brytyjski dziennik "Daily Mail" poinformował, że wiek Niemca jest kwestionowany. Istniała bowiem teoria, że ma obecnie nie 18, a 22 lata. W czwartek niemieckie czasopisma "Bunte" i "Bild" opublikowały dokument, z którego wynika, że Moukoko rzeczywiście ma 22 lata. Na akcie urodzenia widać bowiem, że piłkarz BVB urodził się 19 lipca 2000 roku.

Niemiecki napastnik podobno chciał nawet zablokować upublicznienie tego dokumentu, ale przegrał sprawę w sądzie. - Wraca temat daty urodzin Youssoufy Moukoko. Bild opublikował dokument, z którego wynika, że Moukoko ma tak naprawdę 22 lata, a nie 18. Będzie z tego niezły dym - napisał Tomasz Urban, komentator Viaplay na Twitterze.

Na swoją obronę Moukoko ma oficjalne potwierdzenie Urzędu Stanu Cywilnego w Hamburgu z 2016 roku, że Niemiec urodził się 20 listopada 2004 roku. Podobnymi argumentami kieruje się Borussia Dortmund.

RadioZET.pl/Bunte, Bild, Daily Mail