Obserwuj w Google News

Skandal w niemieckiej piłce. Trener podejrzany o napaść na tle seksualnym

1 min. czytania
25.05.2023 08:31
Zareaguj Reakcja

Lukas Kwasniok, pierwszy trener drugoligowej niemieckiej drużyny SC Paderborn, trafił do aresztu na Majorce. Urodzony w Gliwach szkoleniowiec został zatrzymany w związku z podejrzeniem napaści na tle seksualnym.

Lukas Kwasniok
fot. YouTube/screen

Lukas Kwasniok od 2021 roku jest trenerem Paderbornu. W tym sezonie do ósmej kolejki 2. Bundesligi drużyna była liderem rozgrywek i dość pewnie zmierzała do elity. Później nastąpiło jednak tąpnięcie - najpierw spadek na pozycję barażową, a później na piątą. W rezultacie na jedną kolejkę przed zakończeniem zmagań zespół nie ma już szansa na awans.

Teraz klub i szkoleniowiec mają znacznie poważniejszy problem. W poniedziałek wieczorem 41-latek został zatrzymany przez policję na Majorce. Według medialnych relacji do hotelowej recepcji zgłosiła się 25-letnia kobieta i oskarżyła Kwasnioka o napaść na tle seksualnym. Urodzony w Gliwicach mężczyzna nie stawiał oporu.

Redakcja poleca

Paderborn reaguje na aresztowanie trenera

Młoda kobieta i opiekun Paderbornu mieli się wcześniej spotkać na plaży i spędzić razem trochę czasu. Do skandalicznego zdarzenia miało dojść w pokojowym hotelu. Kwasniok miał wykorzystać ją seksualnie.

"Dowiedzieliśmy się, że Lukas Kwasniok przebywa w areszcie na Majorce. Nie mamy jednak wystarczających informacji, aby ocenić i skomentować fakty. W tej chwili nie możemy powiedzieć nic więcej. Mamy nadzieję, że sytuacja szybko się wyjaśni" - oświadczono na profilu Paderbornu.

Sprawa się nie wyjaśniła, ale w środę szkoleniowiec został zwolniony z aresztu i w czwartek będzie mógł wrócić do Niemiec. Kwasniok nie przyznał się do winy. Formalnie nie usłyszał też zarzutów.

RadioZET.pl/kicker.de