Tragedia po meczu Pucharu Niemiec. Klub przekazał smutne wieści

03.02.2023 09:20

RB Lipsk w komunikacie przekazał tragiczną wiadomość o śmierci kibica, który był reanimowany w środę przed meczem Pucharu Niemiec z Hoffenhaim. Nie podano przyczyny zgonu.

Timo Werner
fot. IMAGO/Cathrin MŸller /M.i.S./Imago Sport and News/East News

RB Lipsk w środę pokonał Hoffenheim 3:1 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. Radość z pozostania w grze o trofeum zmącił jednak komunikat spikera stadionowego, który poinformował o niepokojącym zdarzeniu sprzed Red Bull Areny. Przed wejściem na obiekt jeden z mężczyzn upadł i był reanimowany. Kibice obu ekip na znak solidarności powstrzymali się od głośnego dopingu.

Kibic został przetransportowany do szpitala. Niestety dobę po zdarzeniu klub z Saksonii przekazał tragiczne wieści. Lekarzom nie udało się uratować życia mężczyzny.

Śmierć kibica po meczu Lipska z Hoffenheim

"Ta wiadomość bardzo nas smuci. Niestety osoba, którą w środę przed meczem trzeba było reanimować przed stadionem, zmarła w szpitalu. Rodzinie i przyjaciołom składamy kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia" - napisano.

Oprócz RB Lipsk do ćwierćfinału Pucharu Niemiec awansowały już Union Berlin, VfB Stuttgart oraz Bayern Monachium. Kolejne mecze 1/8 finału zaplanowano na 7-8 lutego. O promocję powalczą m.in. Borussia Dortmund, Eintracht Frankfurt i Fortuna Duesseldorf z Dawidem Kownackim w składzie.

RadioZET.pl