Obserwuj w Google News

Polski bramkarz odchodzi z klubu. "Zdecydowaliśmy się nie przedłużać kontraktu"

1 min. czytania
19.05.2023 18:51
Zareaguj Reakcja

Rafał Gikiewicz odejdzie po tym sezonie z Augsburga. Jak poinformował w piątek klub Bundesligi, wygasający latem kontrakt z doświadczonym piłkarzem, zmagającym się ostatnio z kontuzją, nie zostanie przedłużony.

Rafał Gikiewicz odchodzi z klubu. "Zdecydowaliśmy się nie przedłużać kontraktu"
fot. IMAGO/Imago Sport and News/East News

Gikiewicz trafił do Augsburga w 2020 roku z Unionu Berlin. W barwach Augsburga rozegrał łącznie 96 meczów. Często zbierał pochlebne recenzje, również w tym sezonie, ale ostatnio zmagał się z kłopotami zdrowotnymi.

Jak przypomniała agencja DPA, przy 25 występach w tym sezonie Bundesligi kontrakt polskiego bramkarza zostałby automatycznie przedłużony. Wprawdzie do końca pozostały jeszcze dwie kolejki, ale Gikiewicz zakończył przedwcześnie sezon z powodu kontuzji barku i rozegrał tylko 23 mecze.

Redakcja poleca

"Po tym, jak ta opcja nie była już osiągalna, zdecydowaliśmy się nie przedłużać kontraktu. Poinformowaliśmy o tym Rafała osobiście przed ostatnim meczem u siebie, aby on również miał okazję pożegnać się z kibicami" - powiedział dyrektor klubu Stefan Reuter.

Drużyna, której piłkarzem jest również obrońca Robert Gumny, zajmuje obecnie 13. miejsce w niemieckiej ekstraklasie z dorobkiem 34 punktów. Jak poinformował Florian Plettenberg, Gikiewicz po odejściu z Augsburga może trafić do innego klubu grającego w Bundeslidze. 

RadioZET.pl/PAP/bia/ krys/