Przerażający atak na fanów Schalke. Rzuciło się na nich 100 pseudokibiców

19.02.2023 18:36

Cztery osoby zostały poważnie ranne, a kilkanaście odniosło obrażenia w ataku kibiców Borussi Dortmund na fanów Schalke 04. Około 100 pseudokibiców żółto-czarnych zaatakowało grupę osób sympatyzujących z klubem z Gelsenkirchen, gdy ta zmierzała autobusem na mecz z Unionem Berlin.

Przerażający atak na fanów Schalke. 100 osób pobiło ich kijami i śrubokrętami
fot. screen/ Twitter

Niemiecka policja poinformowała, że kibice Schalke 04 zostali zaatakowani przed wyjazdem na mecz, gdy siedzieli w autobusie. Napastników było przynajmniej 100.

„Jak podejrzewamy, byli to fani Borussii Dortmund i Rot-Weiss Essen” – poinformowali funkcjonariusze. Drugi z wymienionych klubów gra obecnie w niższej lidze w Niemczech, a z BVB łączy go rywalizacja z Schalke, które także jest jednym z reprezentantów Zagłębia Ruhry.

W trakcie ataku na fanów Schalke, pseudokibice BVB użyli kijów do baseballa i śrubokrętów. Cztery osoby, w tym kierowca autokaru, odniosły poważne obrażenia.

Policja otrzymała kilka wezwań na miejsce, jednak dotarła dopiero po tym, jak pseudokibice pobili fanów Schalke. Poszkodowanym udzielono pomocy, zanim zostali oni przetransportowani do szpitala.

Był to jeden z wielu tak brutalnych ataków na kibiców, do których doszło w ostatnich miesiącach. Pod koniec stycznia, pseudokibice Eintrachtu pobili fanów Bayernu Monachium na drogowym punkcie obsługi kierowców.

RadioZET.pl/PAB