Obserwuj w Google News

Oficjalnie: Reprezentant Polski ma nowy klub. Zagra w Bundeslidze

2 min. czytania
22.05.2023 15:52
Zareaguj Reakcja

Dawid Kownacki podpisał kontrakt z nowym klubem. 26-latek, który w tym sezonie grał dla Fortuny Duesseldorf, od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Werderu Brema.

Dawid Kownacki
fot. IMAGO/Sportfoto Zink / Wolfgang Zink/Imago Sport and News/East N

Dawid Kownacki był jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy w 2. Bundeslidze. W obecnym sezonie rozegrał 31 meczów dla  Fortuny Duesseldorf, w których strzelił 12 goli i zanotował 9 asyst. Dobra postawa na boisku zaowocowała transferem do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech.

Redakcja poleca

Nowy klub Dawida Kownackiego

Od wielu miesięcy było wiadomo, że Kownacki nie podpisze nowej umowy z Fortuną. Jego kontrakt wygasa w czerwcu, z czego skorzystali działacze Werderu Brema. Polak zmienił barwy klubowe na zasadzie wolnego transferu.

Reprezentant Polski miał mieć oferty na stole z kilku klubów z Bundesligi, jednak ostatecznie wybrał grę na Weserstadion. Napastnik nie ukrywał, że to właśnie wizja Werderu najbardziej go przekonała. - Miałem kilka ofert, ale istotny było moje dobre samopoczucie. Frank Bauman, Clemens Fritz i Ole Werner dali mi bardzo jasny obraz tego, jak widzą moją rolę w drużynie. Nadawaliśmy na tej samej fali, co było dla mnie bardzo ważne przy podejmowaniu decyzji - przyznał Kownacki.

Trener zachwycony transferem Polaka

Z transferu 26-latka szczególnie zadowolony był trener Ole Werner. - Kownacki jest elastycznym napastnikiem, który szuka przestrzeni na boisku i zagraża bramce rywali. W tym sezonie przekonał i jako strzelec, i jako asystent. W reprezentacji Polski, Lechu i Sampdorii zdobył międzynarodowe doświadczenie - przekonywał szkoleniowiec.

Aktualnie Werder Brema zajmuje 12. miejsce w Bundeslidze z dorobkiem 36. punktów. Na jedną kolejkę przed końcem "Zielono-Biali" są pewni utrzymania w lidze.

RadioZET.pl