Obserwuj w Google News

Przejął numer Lewandowskiego. Harry Kane nowym graczem Bayernu Monachium

1 min. czytania
12.08.2023 11:00
Zareaguj Reakcja

Harry Kane po 13 latach w Tottenhamie Hotspur przeszedł do Bayernu Monachium. W sobotę mistrzowie Niemiec ogłosili podpisanie kontraktu z napastnikiem. Kapitan reprezentacji Anglii podpisał umowę do czerwca 2027 roku. Jednocześnie 30-latek od razu został zaprezentowany z numerem 9 na koszulce.

Harry Kane
fot. Harry Kane/Twitter screen

Według nieoficjalnych informacji Bayern Monachium zapłacił za Harry'ego Kane'a około 100 mln euro. Dodatkowo Tottenham zapewnił sobie 10 mln euro w ramach bonusów. Zarobki kapitana reprezentacji Anglii według niemieckich mediów mają wynosić około 25 mln euro rocznie plus premie, których wysokość będzie zależała od wyników. W piątek zawodnik pomyślnie przeszedł testy medyczne, a kontrakt podpisał w sobotę nad ranem. To jego pierwszy zagraniczny klub w karierze. Dotychczas występował tylko na Wyspach.

Harry Kane w Bayernie, zastąpi Lewandowskiego?

Transfer Kane'a jest najwyższym w historii Bundesligi. Dotychczas najwyższą kwotę - 80 mln euro zapłacono w 2019 roku za przejście do Bayernu Lucasa Hernandeza z Atletico Madryt.

Harry Kane w Bayernie ma zastąpić Roberta Lewandowskiego, który latem ubiegłego roku przeszedł do FC Barcelony.

"To było niesamowite powitanie dla mnie i mojej rodziny w Monachium w przeciągu ostatnich 24 godzin! Cieszę się z podpisania kontraktu z tak ogromnym klubem z niesamowitą historią, nie mogę się doczekać aż zaczniemy!" - napisał Kane na swoim profilu na portalu X (dawnym Twitterze).

RadioZET.pl