Przerażające sceny z udziałem 14-latka. Zaczęło się przed wejściem na murawę

09.03.2023 18:10

W trakcie meczu pomiędzy HSV Perspective a SV Eichede Saido Balde szykował się do wejścia na boisko. Tuż przed pojawieniem się na murawie 14-latek dostał ataku padaczki. Natychmiast na pomoc piłkarzowi ruszyła pomoc medyczna. Nastolatek błyskawicznie został przetransportowany do szpitala.

stadion HSV
fot. pixathlon / Angerer/REPORTER/East News

Saido Balde uważany jest za jeden z większych talentów w niemieckim futbolu. 14-letni napastnik jest graczem Hamburgera SV oraz członkiem piłkarskiej akademii klubu. W czasie wtorkowego spotkania młodzieżówki klubu HSV Perspective z SV Eichede doszło do przerażającej sytuacji.

Chwile grozy 14-letniego napastnika

Gdy nastolatek przygotowywał się do wejścia na murawę w jednej chwili upadł i zaczął się trząść. Służby medyczne ruszyły na ratunek, udzielając mu pierwszej pomocy. Na stadionie pojawiła się karetka pogotowia, która zabrała sportowca do najbliższego szpitala.

"Bild" przekazał, że Balde pozostanie w placówce, w której czeka go szereg badań i testów. Dopiero po nich ma otrzymać zgodę na powrót do domu. "Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie" - napisał na Instagramie.

Saido Balde w tym sezonie rozegrał 15 meczów, w których strzelił trzy gole i zanotował cztery asysty. Systematycznie występuje w drużynie HSV do lat 17.

RadioZET.pl