,

Rafał Gikiewicz obronił rzut karny i ruszył do kibiców. Było blisko bójki

Paweł Żurek
09.09.2022 23:07

Rafał Gikiewicz w ostatniej akcji meczu Augsburg – Werder obronił rzut karny, wykonywany przez Marvina Duckscha. Po interwencji Polak odwrócił się do fanów gospodarzy i ich prowokował. Kilkudziesięciu z nich zeszło z trybun i próbowało wejść na murawę.

Rafał Gikiewicz obronił rzut karny i ruszył do kibiców. Było blisko bójki
fot. screen/ Ausgburg - Werder

Rafał Gikiewicz obronił rzut karny, który podyktowano, gdy Augsburg wygrywał z Werderem 1:0. Na zegarze była 94 minuta i mecz zbliżał się do końca. Polski bramkarz odbił strzał Marvina Duckscha, a potem zwrócił się do kibiców Werderu stojących za bramką i zaczął ich prowokować.

Kilkudziesięciu fanów Wolfsburga zeszło z trybun i zaczęło biec w kierunku Polaka. Zatrzymali ich stewardzi, więc do bójki ostatecznie nie doszło. Za zachowanie wobec kibiców Gikiewicz został ukarany żółtą kartką.

Polak w pomeczowej rozmowie z DAZN powiedział, że kibice gospodarzy przez cały mecz obrażali jego i jego rodzinę. Zwrócił się też do piłkarza Werderu Brema - Niclasa Füllkrugu – aby ten „nie pieprzył głupot, tylko zaakceptował porażkę”.

Augsburg wygrał z Werderem Brema 1:0 po golu Ermedina Demirovicia w 34. minucie. Gikiewicz był jednym z najlepszych zawodników niemieckiej drużyny. Polak zaliczył 7 interwencji, w tym 6 po strzałach z pola karnego. Do tego obronił rzut karny. Robert Gumny także wszedł na boisko w pierwszym składzie Augsburga i pozostał na nim do końca spotkania. 

loader

RadioZET.pl/PAB