,

Polak piłkarzem tygodnia w Bundeslidze. "Kicker" docenił gracza

Maciej Walasek
16.08.2022 12:08

Rafał Gikiewicz został wybrany najlepszym piłkarzem 2. kolejki Bundesligi. Polski bramkarz Augsburga został doceniony przez dziennikarzy "Kickera".

Rafał Gikiewicz
fot. IMAGO/Maik Hölter/TEAM2sportphoto/Imago Sport and News/East News

Augsburg w 2. kolejce Bundesligi podejmował na wyjeździe Bayer Leverkusen. Drużyna Enrico Maassena niespodziewanie pokonała Aptekarzy 2:1 po golach Fredrika Jensena i Andre Hahna. Jednak sukces ma wielu ojców i tak też było i w tym przypadku.

Do wygranej gości mocno przysłużył się Rafał Gikiewicz. Według mediów "Giki" dziewięciokrotnie bronił strzały rywali, a osiem z tych uderzeń było wykonanych zza pola karnego, co udowadnia, że 34-latek jest w kapitalnej formie.

Rafał Gikiewicz piłkarzem tygodnia w Bundeslidze

Bramkarz zdobył uznanie w oczach dziennikarzy "Kickera", którzy docenili jego postawę na murawie, przyznając mu tytuł piłkarza tygodnia. Warto dodać, że takie wyróżnienie rzadko wpada w ręce golkipera.

Rafał Gikiewicz trafił do Augsburga w 2020 roku przechodząc z Unionu Berlin. Jego umowa z klubem wygasa w czerwcu 2023 roku. Jeżeli "Giki" utrzyma dyspozycje, szefowie drużyny będą chcieli, aby pozostał na dłużej w zespole.

Po dwóch kolejkach Augsburg zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem trzech punktów. Liderem jest Bayern Monachium z sześcioma "oczkami" na koncie.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się