,

Niemiecki klub chce Lewandowskiego. Trener nie owija w bawełnę

Maciej Walasek
26.08.2022 18:19

Tuż przed meczem 4. kolejki Bundesligi trener Borussii Moenchengladbach Daniel Farke otwarcie przyznał, że Robert Lewandowski ma otwarte drzwi do jego klubu. - Gdyby Robert Lewandowski zadzwonił jutro do naszego dyrektora sportowego i chciałby przyjść do Borussii Moenchengladbach, to bym się nie opierał - przyznał szkoleniowiec przed spotkaniem z Bayernem.

Robert Lewandowski
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

W sobotnim meczu 4. kolejki Bundesligi Borussia Moenchengladbach zagra na wyjeździe z Bayernem Monachium. Bawarczycy po odejściu Roberta Lewandowskiego mogą pochwalić się kapitalnym początkiem sezonu 2022/23, gdzie po trzech spotkaniach zdobyli już łącznie 15 bramek.

Przed kolejnym starciem głos w sprawie najbliższych rywali zabrał Daniel Farke. Szkoleniowiec Borussii wrócił do tematu Lewandowskiego, zaskakując swoją wypowiedzią. 45-latek podkreślił, że chętnie zobaczyłby go w swojej drużynie, mimo że Polak dopiero co opuścił Bundesligę po 12 latach gry, podpisując kontrakt z Barceloną.

Borussia Moenchengladbach chce Roberta Lewandowskiego

- Gdyby Robert zadzwonił jutro do Rolanda Virkusa, naszego dyrektora sportowego i powiedział, że chce do nas przyjść, to ja nie miałbym oporów. To jest jasne. Nie wiem, jak to widzi nasz dyrektor czy zarząd klubu, ale moje zdanie znacie - cytuje wypowiedź Farke'a "Przegląd Sportowy".

Były piłkarz nie chciał oceniać, czy Bayern rzeczywiście rozkwitł po odejściu Lewandowskiego, przyznając, że na to jest jeszcze za wcześnie.

- Mówienie, że Bayern jest lepszy po trzech meczach, jest całkowicie błędne. Ta drużyna nigdy nie jest zależna od jednego piłkarza, ma wybitną jakość i wybitnego trenera. No i też Bayern gra wybitnie - skwitował.

Mecz Bayern - Borussia Moenchengladbach zaplanowano w sobotę 27 sierpnia o godzinie 18:30.

loader

RadioZET.pl